Черно море записа първа загуба в контролите от лятната подготовка. “Моряците” отстъпиха с 1:2 при гостуването си на Виторул Констанца в петата си проверка. Единственият гол за варненци реализира Жоржиньо в 46-ата минута.

Двубоят се игра в четири части по 30 минути, а Илиан Илиев използва 26 футболисти, от които 12 юноши, продукт от школата на тима. Срещата ще се запомни и със спорните отсъждания на съдийската бригада от Румъния. На няколко пъти Черно море бе ощетяван, като дори не бе отсъдена чиста дузпа за фаул срещу Родриго при резултат 0:0 в 43-ата минута.

В четвъртък от 10:30 часа Черно море приема тима на Черноморец Балчик. Мачът ще се проведе на стадион “Тича”.

Съставът на Черно море: Иван Дичевски, Викто р Попов, Емил Янчев, Димитриос Чантакиас, Мартин Дичев, Лъчезар Йорданов, Ниагу, Жордао Кардозо, Родриго, Илиан Илиев, Жоржиньо.

Иван Дюлгеров, Цветомир Панов, Мирослав Енчев, Стефан Станчев, Абдалах Имамо, Патрик Андраде, Васил Панайотов, Мартин Минчев, Аристот Ндонгала, Дани Кики, Исмаил Иса, Велислав Василев, Мартин Костадинов, Йордан Радев, Петър Вуцов.