Отборите на Царско село и Черно море завършиха наравно 1:1 в първи мач от 11-ия кръг на efbet Лига.

След безрезултатно първо полувреме домакините откриха резултата в 49-ата минута чрез Уесли Ната, но шест след това Мирослав Енчев изравни.

Гостите завършиха мача с човек по-малко, след като в 70-ата минута голмайсторът Енчев получи директен червен картон за груб фаул в краката на Родни Антуи.

Срещата започна с дискусионно решение, след като още във втората минута централният бранител на гостите Стефан Станчев събори откъсващия се сам срещу вратаря Митрович Родни Антуи. Съдията Георги Кабаков обаче прецени, че няма основания да показва червен картон на Станчев, тъй като Митрович бе излязъл достатъчно, за да скаси разстоянието и бранителят получи само официално предупреждение.

Черно море бе много близо до това да открие резултата в 25-ата минута. Тогава Станчев стреля от фаул, но топката се отби от страничната греда на вратата на Царско село.

До края на полувремето липсваха нови възможности за гол, но почти веднага след подновяването на играта домакините откриха резултата. Антон Карачанаков центрира от фаул към далечната греда, а Уесли Ната бе оставен непокрит и с глава вкара за 1:0 в полза на Царско село. Още в ответната атака варненци можеха да изравнят, но Мартин Минчев с глава стреля в аут.

Натискът на Черно море доведе бързо до изравнително попадение. В 55-ата минута Мирослав Енчев засече с глава центриране от корнер и вкара за 1:1. Последваха силни минути за гостите, но натискът им не бе превърнат във втори гол.

В 70-ата минута героят за "моряците" Енчев се превърна грешник, след като извърши много груб фаул в близост до страничната линия срещу Родни Антуи. Съдията Кабаков не се поколеба и за секунда и моментално вдигна червен картон на бранителя.

С човек повече Царско село осъществи натиск и последователни пропуски направи Георги Минчев. При първия от ударите му топката дори облиза страничната греда на вратата на Митрович. До гол обаче така и не се стигна и мачът завърши при равенство 1:1

В класирането Черно море заема пето място с 15 точки, докато Царско село е на 13-а позиция с 9 пункта.

Царско село - Черно море 1:1

1:0 Уесли Ната 49
1:1 Мирослав Енчев

Червен картон: Мирослав Енчев 77 (Черно море)

Царско село (3-5-2): Мартин Димитров - Мартин Кавдански, Густаво Карбониери, Ивайло Марков - Йордан Минев (46-Андерсон Кордейро), Серкан Юсеин, Реян Даскалов, Родни Антуи, Веселин Минев (14-Георги Минчев) - Уесли Ната, Антон Карачанаков (62-Георги Хашев)

Черно море (4-2-3-1): Миодраг Митрович - Виктор Попов, Стефан Станчев (57-Патрик Андраде), Мирослав Енчев, Цветомир Панов - Васил Панайотов, Даниел Димов - Родриго, Аритот Ндонгала (75-Илиан Илиев-младши), Мартин Минчев - Исмаил Иса (80-Димитриос Хантакиас)