Черно море победи с 2:0 като гост Витоша в първия мач от 13-тия кръг на футболното ни първенство. Хората на Илиан Илиев изковаха успеха си след почивката, когато в рамките на девет минути вкараха два гола. Първо в 54-та Родриго Енрике даде аванс на тима си с прекрасно попадение от дистанция, а след това Дани Кики успокои варненци. С този успех Черно море е на 5-то място в класирането с актив от 21 точки, докато Витоша продължава да бъде на дъното с едва 3 след първите си 13 мача.

Двата отбора изиграха интересно първо полувреме, в което липсваше единствено най-ценното във футбола – гол. А шансовете и пред двата отбора не бяха малко. Още в първата минута домакините можеха да поведат, след като Цветомир Панов не успя да изчисти добре една топка и тя мина на сантиметри от страничната греда. Малко след това Венцислав Бонев стреля силно под гредата, но стражът на варненци Миодраг Митрович отрази.

След това дойдоха и минутите за Черно море. В 17-та минута Родриго Енрике проби в половината на домакините и пусна добър пас към Исмаил Иса, но Георги Купенов се намеси подобаващо и изби. Последва опасен удар на Дани Кики и силен шут на Илиан Илиев-младши, който бе уловен от Кацарев. В заключителните минути на първата част Кацарев се намеси още по-впечатляващо след два удара на Исмаил Иса.

Второто полувреме започна с натиск за Черно море и след няколко изгодни ситуации в 54-та минута Родриго Енрике най-накрая вкара. Бразилецът проби по лявото крило към ъгъла на наказателното поле, последва клинично точен удар към далечния ъгъл и този път Кацарев нямаше шанс да се намеси – 1:0 след 4-тия гол на Родриго Енрике от началото на сезона.

В 64-та минута варненци за малко да удвоят, а в ситуацията отново бе замесен Енрике. Бразилецът проби по крилото и пусна към точката на дузпата към Дани Кики, чийто удар не бе точен. Последва контраатака, при която Кабов бе много близо до това да изравни. Ударът му обаче бе блокиран от Хантакиас. Така се стигна до 65-та минута, когато Кики най-накрая вкара. След бърза атака Андраде центрира от крилото към далечната греда, където Иса свали с глава към Дани Кики, който на празна врата покачи на 2:0.

До края варненци продължиха да владеят инициативата и в 79-та минута влезлият като резерва малко по-рано Мартин Минчев също имаше възможност да вкара. Ударът на младока обаче бе отразен от Кацарев.

Витоша – Черно море 0:2

0:1 Родриго Енрике 54‘

0:2 Дани Кики 65‘

Витоша: Кацарев, Гочев (71 - Курупис), Бонев, Гьонов, Кочилов, Динев, Купенов, Котев (57 – Садула), Кабов, Иванов (62 – Кутев), Долапчиев

Черно море: Митрович, Панов, Станчев (19 – Актау), Димов, Хантакиас, Илиев (75 - Минчев), Андраде, Енрике, Панайотов, Кики (82 - Ндонгала), Иса