Локомотив (Пловдив) победи с 1:0 у дома Черно море в мач от 14-ия кръг на Първа лига. Домакините удържаха крехката си преднина с човек по-малко през втората част, когато в 62-ата минута Милош Петрович беше изгонен от игра за два жълти картона.

Преди началото на двубоя футболистът на домакините Георги Илиев бе награден за своя рекорд - мач номер 455 в елита на българския футбол. Той подобри досегашното най-добро постижение на Марин Бакалов, поздравил го лично за постижението. Халфът получи плакети, фланелки и торта.

Домакините започнаха по-напористо и в осмата минута Дейвид Молембана стреля от фаул, но Миодраг Митрович избор. Настойчивостта на "черно-белите" даде своя резултат. Димитър Илиев вкара красив гол в 14-ата минута. Той провря топката между краката на противников бранител и с диагонален удар се разписа за 1:0.

Варненци отговориха с опасна атака три минути по-късно, при Родриго Енрике получи дълъг пас към аутлинията и върна топката, но тя излезе в аут. В 30-ата минута Мартин Луков парира удар на Васил Панайотов.

Локомотивци отговориха с опасна атака, при която Динис Алмейда стреля неточно с глава. Второто полувреме започна с двуостра игра и в 48-та минута Парвиз Умарбаев излезе на удобна позиция, но стреля неточно. Пет минути по-късно Дани Кики подаде на Исмал Иса, който обаче не уличи вратата. В 62-ата минута Милош Петрович бе изгонен от игра, заради грубо нарушение и втори жълт картон. В 67-ата минута Исмал Иса отново стреля неточно.

Варненци натиснаха и в 79-ата минута след грешка в отбраната на домакините Георги Илиев-младши стреля неточно от удобна позиция. В 85-ата минута Ален Ожболт пропусна да вкара гол след разбъркване пред вратата на гостите. Три минути по-късно Мартин Луков запази вратата си суха след разбъркване. Гостите имаха претенции за неотсъдена дузпа за нарушение срещу Исмал Иса.

Локомотив има 32 точки на второто място в класирането и е само на точка от лидера Лудогорец, докато Черно море заема пета позиция с 21 пункта.

Локомотив Пловдив - Черно море 1:0

1:0 Димитър Илиев 14

червен картон: Милош Петрович (Локомотив) 61

Локомотив: Мартин Луков, Дейвид Малембана, Стивън Езе, Динис Алмейда, Милош Петрович, Парвиз Умарбаев (63-Петър Витанов), Момчил Цветанов, Бирсент Карагарен, Георги Илиев (76-Eдин Бахтич), Димитър Илиев, Ален Ожболт (88-Анте Аралица)

Черно море: Миодраг Митрович,. Виктор Попов, Даниел Димов, Димитриос Хантакиас, Цветомир Панов, Дани Кики (77-Аристоте Н'Догнала), Емил Янчев (70-Илиян Илиев-младши), Родриго, Васил Панайотов, Мартин Минчев, Исмаил Иса