С гол на Исмаил Иса в добавеното време Славия загуби драматично с 0:1 у дома срещу Черно море в двубой от 17-ия кръг в шампионата.

Още във втората минута красив ножичен удар на Даниел Димов мина над вратата на домакините, които отговориха с далечни шутове на Галин Иванов и Цветелин Чунчуков.

В 32-ата минута Георги Георгиев се подхлъзна извън наказателното поле, опитвайки се да спре Мартин Минчев, но нападателят на варненци не посмя да стреля от малък ъгъл и пропусна отлична възможност да открие резултата.

В последвалите минути гостите отново опитаха да изненадат "белите", като един път Георги Георгиев спаси удар на Илиан Илиев-младши, а след това и Исмаил Иса от съвсем близка дистанция не успя да засече центриране на Илиев в наказателното поле.

Преди изтичането на час игра Родриго Енрике бе изведен отляво, излезе очи в очи с вратаря на домакините, но изстрелът му не намери очертанията на вратата.

В средата на втората част дойде най-сериозното голово положение в полза на Славия. Галин Иванов получи възможност да стреля от въздуха в наказателното поле, но Миодраг Митрович спаси удара му. Само минути по-късно Николай Дюлгеров влезе остро в краката на Минчев и получи втори жълт и съответно червен картон.

В добавеното време Христо Попадийн не успя да изчисти добре центрирана топка и Исмаил Иса с красива задна ножица осигури успеха в полза на "моряците".

След този успех Черно море се завърна в челната шестица, докато Славия вече е на седмата позиция в класирането.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.vbox7.com/emb/external.php?vid=dc2ff148bb" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Славия - Черно море 0:1

0:1 Исмаил Иса 90'+1

Червен картон: Николай Дюлгеров (Славия) - 68'

Славия: Георги Георгиев, Петър Патев (65-Димитър Велковски), Емил Виячки, Милен Гамаков, Венцислав Бенгюзов, Христо Попадийн, Николай Дюлгеров, Емил Стоев (63-Дарко Тасевски), Радослав Кирилов (84-Георги Йомов), Галин Иванов, Цветелин Чунчуков

Черно море: Миодраг Митрович, Цветомир Панов, Стефан Станчев, Виктор Попов, Даниел Димов, Илиан Илиев (58-Дани Кики), Васил Панайотов, Родриго Енрике, Мартин Минчев (77-Жордао Кардосо), Исмаил Иса, Патрик Андраде (81-Лъчезар Йорданов)