Черно море и Арда завършиха наравно - 1:1, в мач от 20-ия кръг на efbet Лигата. Двубоят бе пряк сблъсък за място в първата шестица на първенството. Домакините доминираха през целия мач, създадоха много повече чисти голови положения от съперника си, но стигнаха само до равенство. След този мач Черно море са с 29 точки, докато Арда е с точка по-малко - 28.

Домакините започнаха по-добре срещата и притиснаха гостите в собствената им половина. Още в 3-та минута Черно море можеше да открие резултата, но след удара с глава на Мартин Минчев топката се отби в гредата. В 11-та минута при първата си по-сериозна атака Арда откри резултата. Спас Делев проби отляво, подаде към Румян Ховсепян, който стреля, но топката рикошира в играч на домакините и попадна у Радослав Василев, който стреля, но топката се отби в играч на Черно море, но при добавката нападателят на гостуващия тим не сгреши и вкара за 0:1.

В 13-та минута Черно море можеше да изравни, но вратарят на гостите Иван Караджов улови топката след изстрел на Патрик Андраде от пряк свободен удар. В 18-та минута Стефан Станчев засече с глава топката след центриране от корнер, но вратарят на Арда Иван Караджов отново отново улови топката.

В 27-та минута късметът бе на страната на Арда, след като Родриго Енрике изпълни страхотно пряк свободен удар отдясно по диагонал, но топката се отби в гредата. В 32-та минута вратарят на гостите Иван Караджов показа отличен рефлекс и изби топката след много опасен и силен удар на Васил Панайотов. В 35-та минута Мартин Минчев засече топката с глава, но тя премина встрани от вратата на Арда.

В 51-та минута Черно море изравни резултата. Родриго Енрике центрира отдясно, почти до аутлинията от свободен удар, а връхлитащият Мартин Минчев засече топката с глава и изравни резултата - 1:1.

Малко след това  вратарят на гостите Иван Караджов предотврати сигурен гол, след като успя да избие топката след удар с глава от няколко метра на Исмаил Иса.

В средата на втората част Родриго Енрике стреля на два пъти опасно от дистанция, но и в двата случая топката премина встрани от вратата на Арда.

Черно море - Арда 1:1

0:1 Радослав Василев (11)
1:1 Мартин Минчев (51)

Черно море - Миодраг Митрович, Виктор Попов /90+1 мин. Фахд Актау/, Даниел Димов, Стефан Станчев, Цветомир Панов, Мехди Букаси /65-та мин. Дани Кики/, Патрик Андраде, Родриго Енрике, Васил Панайотов, Мартин Минчев, Исмаил Иса

Арда - Иван Караджов, Атанас Кръстев, Зоран Гаич, Илиас Хасани, Матеус Леони /56-та мин. Александър Георгиев/, Емил Мартинов, Дарен Сидоел /84-та мин. Пламен Крумов/, Румян Ховсепян /62-ра мин. Иван Коконов/, Деян Лозев, Радослав Василев, Спас Делев