Ботев Пловдив и Черно море завършиха 1:1 в интересен мач от 23-ия кръг на родната efbet лига.

Домакините откриха в 57-ата минута чрез Филип Филипов, но Родриго Енрике изравни за "моряците" в 78-ата минута.

Срещата предложи много емоции, цели пет греди, здрава битка, но не и победител в надлъгването за първата шестица.

Матиас Курьор нацели две греди в рамките на по-малко от десет минути още преди изтичането на половин час игра.

В 38-ата домакините пък пловдивчани удариха на три пъти гредите и то в рамките на няколко секунди. Тодор  Неделев нацели страничната, след това Костадин Ничев удари срещуположната, а накрая същото стори и Митрович.

В 57-ата минута Ботев откри резултата. Димитър Тонев изведе Джонатан и той центрира по земя, а Филип Филипов на задната греда засече топката, която параболично влезе във вратата за 1:0.

"Моряците" стигнаха заслужено до изравнителното попадение с отлична комбинация в 78-ата минута. Денислав Станчев пусна за Родриго Енрике и той матира Георгиев по блестящ начин.

Черно море"остава седми в таблицата с 34 точки и продължава да имат с четири повече от "канарчетата", но и да изостават с две от шестия Славия, който утре гостува на Левски.

Ботев Пловдив - Черно море 1:1

1:0 Филип Филипов - 57'
1:1 Родриго Енрике - 78'

Ботев: 1. Янко Георгиев, 28. Филип Филипов, 11. Иван Бандаловски, 3. Димитър Пиргов, 6. Костадин Ничев, 2. Джонатан Перейра, 18. Радослав Терзиев, 17. Лъчезар Балтанов (к), 14. Станислав Шопов, 7. Александър Тонев, 8. Тодор Неделев

Черно море: 18. Миодраг Митрович, 33. Мирослав Енчев, 44. Димитриос Хантакиас, 5. Стефан Станчев (к), 2. Цветомир Панов, 10. Илиан Илиев, 11. Мохамед Букаси, 72. Родриго , 71. Васил Панайотов, 19. Матиас Курьор, 99. Дани Кики