Черно море победи с 2:0 новака във Втора лига Созопол в контролна среща на стадион “Тича” във Варна. Попаденията в мача реализираха Патрик Андраде и Исмаил Иса. В срещата Илиан Илиев използва 10 юноши, излезли от школата на “моряците”, като част от тях са по на 17 години.

Срещата започна с натиск на варненци, но в първите минути нямаше опасности пред двете врати. Първото по-сериозно положение бе пред вратата на гостите.

В 24-ата минута Исмаил Иса навърза няколко бранители в наказателното поле, но бе фаулиран. Точен от бялата точка за 1:0 бе Патрик Андраде.

В 58-ата минута влезлият на смяна Радослав Байчев стреля опасно, но Иван Дюлгеров изби в корнер. След него последва разбъркване в наказателното поле, но играч на гостите стреля в аут.

В 62-рата минута Ариф Ферадов проби мощно през центъра, финтира двама бранители на “моряците” и стреля опасно, но покрай гредата. Малко след това Росен Стефанов засече с глава центриране от корнер, но встрани от вратата.

В 65-ата минута удар на Ферадов се отби в напречната греда, а минута по-късно Исмаил Иса реализира втори гол за “моряците”, след страхотен пас на Илиан Илиев.

В 73-ата минута самият Илиев пробва удар от добра позиция, но вратарят изби. Топката попадна в Паоло Пасков, който обаче стреля над вратата.

Черно море - Созопол 2:0

Черно море: Иван Дюлгеров, Стефан Станчев, Росен Стефанов, Виктор Попов, Мартин Дичев, Патрик Андраде (70-Калин Георгиев)(70-Паоло Пасков), Петър Вуцов, Стефан Велев, Илиан Илиев, Радослав Златев (59-Николай Златев), Исмаил Иса (70-Паоло Пасков).

Созопол: Росен Андонов, Расим Сюлейман, Диян Молдованов, Мариян Димитров, Петър Кюмюрджиев, Стефан Стойнов, Сава Савов, Антонио Ласков, Кристиян Парашкевов, Венци Гюзелев, Иван Колев.