Черно море допусна минимална загуба с 0:1 в гостуването си на Царско село в двубой от осмия кръг на efbet Лига. Единственото попадение бе дело на Мирослав Будинов (90+2'), разписвайките се от дузпа, която бе отсъдена в добавеното време на срещата.

Така "моряците" се намират на 11-ото място във временното класиране на първенството с актив от 8 точки, колкото имат Ботев Пловдив и Монтана. Отборът на Царско село пък е четвърти с 12 пункта.

Срещата започна с домакински натиск, който обаче не доведе до опасности пред Иван Дюлгеров. В 12-ата минута след изпълнение на ъглов удар, топката стигна до Дани Кики, който свали на гърди и стреля с левия крак, но право в ръцете на вратаря Пласид. Това бе и първият точен удар в една от двете врати. Само пет минути по-късно Илиан Илиев получи пас от Стефан Велев и стреля, но отново стражът на домакините успя да спаси.

В 20-ата минута Илиан Илиев намери Курьор отляво, който много технично се опита да прехвърли Пласид, но топката мина покрай вратата. В 23-ата минута Велев стреля с глава, но над вратата. Последваха няколко добри контраатаки за Черно море, които не бяха завършени по най-добрия начин от “моряците”.

В 32-рата минута Дани Кики получи диагонален пас вдясно от Даниел Димов, напредна в наказателното поле, където последва сериозен сблъсък между футболиста на варненци и Бандаловски. Гостите имаха претенции за дузпа, но такава не бе отсъдена от главния рефер Никола Попов. До края на първата част нямаше нови опасности пред една от двете врати.

Второто полувреме започна с опасна атака за Черно море. Илиан Илиев елегантно с пета продължи топката към Матиас Курьор, който напредна в половината на Царско село, подаде към Дани Кики, който вместо да стреля продължи към Исмаил Иса вдясно. Нападателят на варненци стреля по диагонала, но топката срещна тялото на Бандаловски.

В 63-ата Дилан Мартенс проби отдясно и центрира прострелно, но топката премина през всички футболисти наказателното поле, без да я засече никой. В 66-ата Даниел Димов засече с глава центриране от корнер, но стреля над напречната греда.

В 76-ата минута вратарят на Черно море Иван Дюлгеров успя се намеси перфектно на два пъти. Първо изби с плонж центриране на Будинов отдясно, а след това парира удар на Дилан Мартенс от съвсем близо.

В 80-ата минута Стефан Велев намери Илиан Илиев, той с прецизен пас изведе Курьор на добра позиция, но нападателят на варненци стреля над вратата.

В 90-ата минута много груба грешка на вратаря Иван Дюлгеров. Стражът на Черно море не успя да улови топката, а след това легна и фаулира футболист на домакините. Мирослав Будинов бе точен от бялата точка.

Царско село - Черно море 0:0

Голмайстори: Мирослав Будинов (90+2')

Царско село: Джони Пласид, Ивайло Марков, Антонио Георгиев, Панайотис Лука, Борис Галчев, Божидар Васев, Реян Даскалов, Емануил Манев, Луис Педро, Дилан Мертенс, Иван Бандаловски
Треньор: Любослав Пенев

Черно море: Иван Дюлгеров, Виктор Попов, Даниел Димов, Стефан Станчев, Цветомир Панов, Илиан Илиев, Васил Панайотов, Дани Кики, Стефан Велев, Матиас Курьор, Исмаил Иса
Треньор: Илиан Илиев