Черно море беше по-добрият отбор, но си тръгна само с точка от гостуването на Монтана - 1:1. Варненци контролираха нещата през цялото време на срещата, но въпреки това в 66-та минута домакините поведоха в резултата след гол на Раян Сенхаджи. Отговорът на Черно море бе светкавичен и в 76-та минута Жозе Гомес донесе равенството за гостите.

Тимът на Илиян Илиев изгради няколко много добри атаки, но пък страхотен ден имаше вратарят на домакините Благой Макенджиев, който направи няколко прекрасни спасявания.

Така Черно море поне временно се изкачи в първата шестица на първенството, като събра актив от 29 точки. С една повече от ЦСКА 1948, който утре приема Ботев Враца. Монтана продължава битката за спасение и към момента е на 11-та позиция с 19 т.

Черно море контролираше срещата през по-голямата част и имаше няколко изгодни положения за гол, но варненци така и не успяха. Още в първите минути Жозе Гомеш имаше прекрасна възможност да реализира и стреля хубаво с глава, но Макенджиев спаси.

Домакините отвърнаха с балонно центриране на Тони Тасев от свободен удар, но топката описа страхотна парабола и кацна на напречната греда.

До края на първата част варненци пропуснаха още две изгодни ситуации. Първо Жозе Гомеш дриблира в наказателното поле на домакините, но ударът му бе блокиран. Топката попадна на волето на Илиан Илиев, чийто удар обаче не намери целта.

По-добрата игра на Черно море продължи и след почивката, но липсваха реалните голови положения. Така при една от малкото си атаки Монтана поведе. В 66-та минута Тони Тасев центрира опасно от ъглов удар, топката мина през няколко човека и се насочи към вратата, където Георги Георгиев успя да избие топката в последния момент. Тя обаче попадна право в Сенхаджи и защитникът отблизо я добута в мрежата - 1:0.

Отговорът на варненци не закъсня и десетина минути по-късно. След поредното центриране в наказателното поле на Монтана топката бе изчистена към границата на наказателното поле. Там дебнеше Жозе Гомеш, който с хубав удар по диагонала направи 1:1.

Натискът на Черно море продължи и в 84-та минута Макенджиев отново спаси домакините. Вратарят на Монтана спаси страхотен удар от близко разстояние на Даниел Димов.

Монтана - Черно море 1:1
1:0 Раян Сенхаджи 66’
1:1 Жозе Гомеш 76’

Монтана: Макенджиев, Башлиев, Сенхаджи, Терзиев, Кики, Ангелов, Цонков, Тасев (89 - Законов), Каменов, Айтов (72 - Йорданов), Минков (90 - Предев)

Черно море: Георгиев, Димов, Дробаров, Панов, Попов, Велев (68 - Иса), Панайотов, Илиев (88 - Гарсия), Родриго, Вилела (79 - Василев), Зе Гомеш