Черно море изпусна да победи Царско село в мач от 28-ия кръг на efbet Лига. “Моряците” завършиха 3:3 със своя съперник на стадион “Тича” във Варна, след като на почивката водеха с 3:1.

Черно море откри резултата още с първата си опасност пред вратата на Царско село. Панайотов получи топката пред дъгата, освободи си пространство и с брутален шут прониза Пласид за 1:0. Само две минути по-късно Илиан Илиев засече с глава центриране на близката греда, но стражът на гостите направи фамозно спасяване. В 14-ата минута Зе Гомеш опита удар от около 20-25 метра удар към десния ъгъл, но коженото кълбо профуча на сантиметри в аут. В 17-ата минута Андерсон нахлу по левия фланг, елиминира Панов и с прострелно центриране намери свободния Костадинов, който от 3-4 метра прониза Георгиев за 1:1.

“Моряците” обаче не се стъписаха и само след три минути отново излязоха напред в резултата. В 20-ата минута Илиан Илиев сложи топката на главата на Влатко Дробаров след късо изпълнение на корнер, а бранителят не сгреши за 2:1. В 42-рата минута Реян Даскалов изгуби топката в опасна близост пред наказателното поле, но грешката му не бе наказана, след като Илиан Илиев опита да прехвърли стража на Царско село, но той успя да улови. В следващата минута варненци хванаха на контраатака своя съперник. Файсел Касми подаде към Леандро Андраде, който с прецизен пас намери Илиан Илиев, а халфът на Черно море с глава вкара за 3:1.

В 53-ата минута Пабло Гарсия отправи техничен удар, но Пласид плонжира и спаси. В 57-ата минута след огромно неразбирателство между Реян Даскалов и останалите му съотборници Андраде овладя в пеналтерията и потърси десния ъгъл на вратата, но удари страничния стълб. В 59-ата Васил Панайотов имаше възможност да вкара втория си гол в срещата, но фронталният му изстрел от петнайсетина метра попадна право у Джони Пласид.

В 62-рата минута Пабло Гарсия насочи добре топката от пряк свободен удар, но тя срещна страничната греда. В 75-ата минута Царско село намали резултата. Балтанов получи топката пред наказателното поле и с прецизен изстрел успя да вкара за 3:2. В 86-ата минута Панайотис Лука нахлу в наказателното поле и от близка дистанция шутира, но Георги Георгиев изби. Топката достигна до Емануил Манев, който изравни на празна врата.

Черно море - Царско село 3:3

Голмайстори: 1:0 Панайтов (7), 1:1 Костадинов (17), 2:1 Дробаров (20), 3:1 Илиев (43), 3:2 Балтанов (75), 3:3 Манев (84)

Черно море: 22. Георги Георгиев, 2. Цветомир Панов, 27. Даниел Димов, 28. Влатко Дробаров, 32. Мартин Дичев, 29. Файсел Касми, 71. Васил Панайотов, 10. Илиан Илиев, 23. Пабло Гарсия, 15. Леандро Андраде, 20. Зе Гомеш
Треньор: Илиан Илиев

Царско село: 30. Джони Пласид, 4. Ивайло Марков, 9. Стефан Христов, 10. Лъчезар Балтанов, 11. Андерсон Кордейро, 17. Реян Даскалов, 20. Димитър Костадинов, 21. Емануил Манев, 22. Луис Педро, 25. Дилан Мартенс, 93. Иван Бандаловски
Треньор: Антони Здравков