Пирин Благоевград и Черно море завършиха при равенство 2:2 в двубой от деветия кръг на Първа лига.

На стадион „Христо Ботев“ „моряците“ поведоха в 40-та минута чрез Пабло Алварес, който се разписа от бялата точка. Само две по-късно обаче гостите останаха в намален състав след директния червен картон на Родриго Енрике.

„Орлетата“ изравниха след около час игра, когато капитанът Станислав Манолев намери съименника си Станислав Костов, реализирал за 1:1. Малко след това възпитаниците на Илиан Илиев си върнаха аванса след нов гол на Алварес.

Преслав Йорданов възстанови паритета в 77-та минута. Три преди края на редовното време резервата на домакините Юлиан Попев пое преждевременно към съблекалните за нарушение в наказателното поле.

Зад топката застана Васил Панайотов, който обаче пропусна и така срещата приключи при равен резултат. В подреждането Черно море е пети с 13 точки, докато Пирин остава на последна позиция с едва четири пункта.

В следващия кръг „моряците“ гостуват на Арда, докато „орлетата“ пътуват до столицата за визита на Славия.