Черно море записа успех с 3:0 при гостуването си на Арда в Кърджали в мач от 10-ия кръг на efbet Лига. Евгений Сердюк откри резултата в 29-ата минута, а в 31-вата минута Влатко Дробаров покачи на 2:0.

Крайното 3:0 оформи Стефан Велев в 51-вата минута. Официален дебют с фланелката на Черно море в efbet Лига направиха Джеваро Непомусено Калин Георгиев.

Футболистите на Арда създадоха първата опасност в мача. В 13-ата минута Жуниньо бе изведен на добра позиция и стреля, но Иван Дюлгеров спаси.

В 23-ата минута Пабло Гарсия проби през центъра, намери Васил Панайотов вдясно, който напредна по фланга и центрира остро в наказателното поле, където бе Евгений Сердюк, но Иван Карадсжов пресече подаването.

В 29-ата минута Черно море откри резултата. Леандро Андраде проби през центъра, премина през няколко футболисти и с прецизен пас към намери Сердюк, който на празна врата реализира за 1:0. Това е първи гол за украинеца с екипа на Черно море.

В 31-вата минута отново Сердюк се оказа на добра позиция и стреля, но Иван Караджов изби в корнер. Велислав Василев изпълни ъгловия удар, като сложи топката на главата на Влатко Дробаров, който вкара за 2:0.

В 37-ата минута Арда създаде най-чистата си опасност в мача до момента. Иван Коконов центрира към Жуниньо в наказателното поле, където бразилецът стреля с глава, но покрай вратата. В 44-ата минута Жуниньо стреля с глава Иван Дюлгеров изби топката, която срещна гредата.

В 51-вата минута Стефан Велев бе изведен сам срещу Иван Караджов и вкара за 3:0. В 55-ата минута удар на Васил Панайотов срещна гредата. В 60-ата минута Леандро Андраде отправи опасен удар, но Караджов отново спаси.

В 89-ата минута Ленадро Андраде центрира в наказателното поле, където Зе Гомеш от добра позиция стреля с глава, но покрай вратата.

Арда - Черно море 0:3

0:1 Сердюк (29)
0:2 Дробаров (31)
0:3 Велев (50)

Арда: 12. Иван Караджов, 8. Милен Желев, 9. Спас Делев, 11. Александър Георгиев, 17. Иван Коконов, 24. Алекс Петков, 37. Жуниньо, 71. Пламен Крумов, 77. Илия Юруков, 80. Лъчезар Котев, 98. Тонислав Йорданов

Черно море: 25. Иван Дюлгеров, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 2. Цветомир Панов, 32. Мартин Дичев, 23. Пабло Гарсия, 71. Васил Панайотов, 17. Велислав Василев, 77. Стефан Велев, 15. Леандро Андраде, 9. Евгений Сердюк