Черно море надви Ботев Пловдив с 2:0 като гост в мач от 15-ия кръг на Първа лига. На базата в Коматево „моряците“ стигнаха до трите точки с по едно попадение във всяко от двете полувремена.

Евгений Сердюк даде преднина за варненци в края на първата част с остър шут, а след почивката точен за възпитаниците на Илиан Илиен бе Пабло Алварес.

По този начин Ботев инкасира втора домакинска загуба през сезона в родното първенство.

В подреждането Черно море изпревари днешния си съперник по голова разлика – и двата тима са с по 25 точки, но с по-добра голова разлика „моряците“ заемат четвъртата позиция за сметка на „канарчетата“.

В следващия кръг Черно море приема Берое, докато Ботев гостува на Славия в столицата.

Ботев - Черно море 0:2

Голмайстори: 0:1 Евгений Сердюк (35);  0:2 Пабло Гарсия (88)

Ботев: Георги Аргилашки, Па Конате, Виктор Генев, Дилан Мартенс, Тодор Неделев, Емануел Току, Антоан Бароан, Николай Минков, Самюел Супрайен, Реда Рабей, Кевин Янсон;

Черно море: Иван Дюлгеров, Влатко Дробаров, Живко Атанасов, Виктор Попов, Цветомир Панов, Васил Панайотов, Даниел Димов, Пабло Гарсия, Леандро Андраде, Евгений Сердюк, Велислав Василев;