Отборът на Лудогорец поведе със седем точки на върха на класирането в Първа лига, след като победи Черно море с 2:1 като гост в мач от 20-ия кръг на Първа лига. На стадион "Тича" във Варна шампионите нанесоха своя удар в края на първото полувреме, когато в рамите на шест минути вкараха два гола.

В 33-та минута Каули Оливейра откри резултата с удар с глава от близко разстояние след добро центриране на капитана Кирил Десподов, а в 39-та минута новото попълнение на "орлите" Спас Делев вкара първия си гол за тима с изстрел от воле от границата на наказателното поле, който срещна крак на защитник на "моряците" и не остави шансове за вратаря Иван Дюлгеров.

През второто полувреме играчите на Илиан Илиев имаха сили единствено за почетен гол на резервата Юлиус Каспаравичус в добавеното време и по този начин Лудогорец записа втора поредна победа след подновяването на първенството.

Така тимът на Анте Шимунджа вече има 48 точки и води със седем пред втория ЦСКА, който по-късно днес гостува на Славия. Черно море заема четвърта позиция в подреждането с актив от 32 точки. В следващия си мач на 26 февруари Лудогорец приема Славия, докато за Черно море предстои гостуване на Локомотив София на 27 февруари.

Черно море - Лудогорец 1:2