Ботев (Пловдив) постигна важна победа над Черно море в 27-ия кръг на efbet Лига, надделявайки с 1:0. Мохамед Брахими, който влезе рано-рано като смяна донесе успеха в 29-агта минута, предава БТА. Това е първо попадение за Брахими с екипа на Ботев, но и първа победа за Азрудин Валентич като треньор на този отбор над Черно море. С днешната победа Ботев събра 49 точки, води с 4 пред Черно море в битката за 3-ото място, но и се доближи на 3 от 2-ото място.

Гостите бяха без изтърпяващия наказание Евгений Сердюк, а Антоан Бароан се завърна за Ботев след травма, която се оказа неизлекувана и той напусна принудително още след 16 минути игра.

Гостите имаха контрол върху топката в първия половин час, но Ботев откри резултата след контраатака. Тодор Неделев хвана гостите с трима отзад, подаде на нахлуващия на скорост Брахими, който подмина лесно Влатко Дробаров и с мощен изстрел прониза вратаря Иван Дюлгеров. За Брахими това е първи гол с екипа на канарчетата след пристигането си в Пловдив от Пирин (Благоевград).

До края на първото полувреме гостите от Варна имаха две възможности, като особено чиста беше тази пред Матиас Курьор в последната минута. Изстрелът му от 10-ина метра обаче прелетя над горната греда.

В 61-ата минута играчите на Черно море сами си попречиха да стигнат до гол. Може би най-добрият в техните редици Виктор Попов проби от дясно и върна топката към Закария Беншаа, който от 10-ина метра стреля. Топката обаче попадна в тялото на неговия съотборник Курьор, който беше застанал пред голлинията. Три минути по-късно 17-годишната резерва Николай Златев създаде напрежение пред Аргилашки, който реагира неубедително. Беншаа пак беше първи до топката, но стреля над гредата.

След 80-ата минута гостите опитаха няколко атаки, които обаче не бяха достатъчно прецизни. Пабло Гарсия стреля от далече, след това Беншаа се размина с топката при прострелно центриране от дясно, а накрая и Даниел Димов ритна от далече, но слабо. Последната възможност беше за Курьор, който при корнер в добавеното време от 2 метра прати топката над горната греда на Аргилашки.

Ботев (Пловдив) – Черно море 1:0

Голмайстор: 1:0 Мохамед Брахими 29

Ботев (Пловдив): Георги Аргилашки, Па Конате, Виктор Генев, Реда Рабей, Роберто Пунчец, Самюел Супрайен, Джеймс Ето’o, Тодор Неделев(90+2 – Димитър Тонев), Емануел Току(90+2 – Джак Лейн), Антоан Бароан (16 – Мохамед Брахими, 90+2 – Николай Минков), Дилан Мертенс

Черно море: Иван Дюлгеров, Виктор Попов, Влатко Дробаров, Живко Атанасов, Мартин Дичев, Даниел Димов, Пабло Гарсия, Велислав Василев (62 – Николай Златев), Родриго Вилела (46 – Закария Беншаа), Стефан Велев (74 – Мазир Сула), Матиас Курьор

Снимка: Lap.bg