Черно море тотално надигра Арда, но не успя да вземе нещо повече от 1:1 в среща от 14-ия кръг на Първа лига, играна на стадион "Тича" във Варна.

Закария Беншаа откри резултата в 28-ата минута и по всичко личеше, че домакините ще качат противника на разлика. Такава обаче не се осъществи, а малко след изтичането на час игра Виктор Попов си вкара автогол.

"Моряците" доминираха (58% владеене на топката) през целия двубой и отправиха цели 18 изстрела (шест от които точни), срещу само четири за техния противник, който нямаше нито един точен удар!

Черно море е пети с 24 точки на сметката си, докато Арда е девети с 22 пункта.

Първата възможност в срещата бе за домакините в 6-та минута, когато Велислав Василев стреля по диагонал отдясно, но топката попадна в ръцете на вратаря на Арда Анатолий Господинов.

В 18-та минута Мади Кета центрира в наказателното поле на гостите меко отляво, а Закариа Беншаа засече топката с глава, но тя премина на сантиметри над вратата. В 24-та минута Закариа Беншаа получи хубав пас пред наказателното поле на гостите, освободи се и стреля, но за късмет на Арда топката се отби в напречната греда.

Черно море откри резултата в 28-та минута. Виктор Попов центрира в наказателното поле отдясно, топката стигна до Закариа Беншаа, който със страхотен шут от десетина метра вкара за 1:0. В 32-та минута след грешка на домакините топката стигна до Светослав Ковачев, който овладя топката, напредна и стреля от около 20 метра, но топката премина встрани от вратата на Черно море.

В 36-та минута Мимито Биаи стреля опасно от дистанция, но топката попадна в ръцете на вратаря Анатолий Господинов, пише БТА. В 41-та минута при бърза контраатака Мади Кета получи топката, напредна, пребори се с Алекс Петков, навлезе в наказателното поле и стреля, но топката отново попадна в ръцете на вратаря на гостите Анатолий Господинов.

В 61-та минута Арда успя да изравни резултата. Жозе Палмерас бе намерен в наказателното поле от Джунейт Али. Той стреля слабо, а топката се оплете в краката на Виктор Попов и влезе във вратата на Черно море за 1:1.

В 84-та минута Светослав Ковачев можеше да донесе трите точки на Арда, но за късмет на домакините след удара му топката мина на сантиметри встрани от вратата.

Черно море (Варна) - Арда (Кърджали) 1:1

1:0 Закария Беншаа - 28'

1:1 Виктор Попов - 61', автогол

Черно море: Георги Георгиев, Живко Атанасов, Петар Босанчич, Виктор Попов, Цветомир Панов, Васил Панайотов, Велислав Василев (72-ра мин. Матиас Курьор), Мади Кета, Алекс Фернандес (55-та мин. Николай Златев), Мимито Биаи, Закариа Беншаа (85-та мин. Мазир Сула);

Арда: Анатолий Господинов, Джунейт Али (85-та мин. Милен Стоев), Умар Сако, Светослав Ковачев, Александър Георгиев, Ласана Ндиайе, Алекс Петков, Иван Тилев (58-ма мин. Иван Коконов), Христо Иванов (58-ма мин. Жозе Палмерас/79-та мин. Тонислав Йорданов), Илия Юруков, Лъчезар Котев (79-та мин. Милен Желев);