Славия победи с 1:0 Черно море у дома в мач от 17-ия кръг на efbet Лига. Успехът за "белите" донесе Ахмед Ахмедов с гол в 12-ата минута.

Преди първия съдийски сигнал, главният съдия на срещата Станислав Тодоров бе награден с плакети по случай юбилейния си мач номер 300 в българския елит. Той е първият арбитър, който стига до тази заветна граница.

На терена домакините поведоха рано-рано след попадението на Ахмед Ахмедов в 12-та минута. Това бе и единственият точен удар в срещата, след като варненци не стигнаха до такъв по посока вратата на Светослав Вуцов. В ролята на асистент за попадението се превърна Емил Стоев. Столичани уцелиха и греда, като имаха още няколко възможности да сложат край на интригата, но не се възползваха. От другата страна, "моряците" така и не съумяха да стигнат до изравнителен гол.

С успеха Славия изпревари съперника в класирането - и двата тима са с по 29 точки, но "белите" са с един гол по-добра голова разлика и един мач по-малко от варненц, заемайки петата позиция. Черно море приема ЦСКА, докато Славия гостува на Левски в следващия кръг.

Славия - Черно море 1:0

Голмайстор: 1:0 Ахмедов (12)

Славия: Светослав Вуцов, Христо Попадийн, Константин Чешмеджиев, Емил Виячки, Людовик Соарес, Кристиян Стоянов (77-Тони Тасев), Дарко Тасевски (53-Ерол Дост), Камело Нгуена, Емил Стоев, Галин Иванов, Ахмед Ахмедов (88-Иван Минчев)

Черно море: Георги Георгиев, Живко Атанасов, Стефан Велев, Петар Босанчич, Мартин Дичев, Васил Панайотов, Николай Златев (70-Исмаил Иса), Матеус Клементе, Алекс Фернандес, Мазир Сула (46-Мади Кета), Матиас Курьор (46-Закария Беншаа – 77-Ангел Ангелов)

Съдия: Станислав Тодоров
Стадион: „Александър Шаламанов“, София
Жълти картони: Христо Попадийн, Камело Нгуена (Славия); Живко Атанасов (Черно море)