Черно море и Берое завършиха наравно 1:1 в мач от 20-ия кръг на българската футболна efbet Лигата.
Домакините поведоха с ранен гол през първата част, но гостите успяха да стигнат до точката в 72-та минута. Със спечелената точка Черно море изпревари Арда и вече е на шеста позиция с 33 точки. Берое пък е с 20 точки в актива си.
Преди началото на мача бе почетена паметта на легендарния голмайстор Петър Жеков, който почина днес.
Домакините започнаха по-активно срещата и откриха резултата при първата си по-сериозна атака. В 13-та минута Велислав Василев проби отдясно и пусна топката в наказателното поле на Берое, където нахлуващият на скорост Алекс Фернандес вкара за 1:0.
В 19-та минута Черно море можеше да удвои преднината си. Атанас Илиев опита да прехвърли вратаря на гостите Иван Караджов от повече от 30 метра, но стражът успя да избие топката в корнер. При последвалото центриране от ъгловия удар Атанас Илиев засече топката с глава, но ударът му бе неточен.
В 28-та минута Виктор Попов центрира отдясно, а централният нападател на домакините Атанас Илиев засече топката с глава, но тя премина встрани от вратата. В 41-та минута Мазир Сула изведе в отлична позиция в наказателното поле на гостите Велислав Василев, който стреля към близкия ъгъл на вратата, но вратарят Иван Караджов успя да избие топката.
В 46-та минута Берое можеше да изравни резултата. Густаво Каскардо стреля от дистанция, топката се отби в Цветомир Панов и излъга вратаря на домакините, но за техен късмет тя излезе в корнер. В 60-та минута Николай Кръстев от гостите бе изведен в добра позиция и стреля, но топката премина встрани от вратата на домакините.
В 64-та минута Николай Златев стреля фалцово по диагонал отляво, но топката премина встрани от вратата на Берое.
В 72-та минута гостите изравниха резултата. Сана Гомес изпълни странично хвърляне, а топката премина през куп играчи на Черно море и достигна до Тонислав Йорданов, който с глава вкара за 1:1 от 1-2 метра.
В 76-ата минута Васил Панайотов намери в отлична позиция Атанас Илиев, който стреля от движение отляво, но за късмет на Берое топката премина встрани от вратата. В 88-та минута Атанас Илиев можеше да донесе трите точки на Черно море, но неговият изстрел от пряксвободен удар от границата на наказателното поле беше неточен.
Черно море – Берое 1:1
Голмайстори: 1:0 Алекс Фернандес (13-та мин.), 1:1 Тонислав Йорданов (72-ра мин);
Черно море – Иван Дюлгеров, Живко Атанасов, Петар Босанчич, Виктор Попов, Цветомир Панов, Васил Панайотов, Мазир Сула (78-Исмаил Иса), Алекс Фернандес, Александър Василев (57-Даниел Димов), Велислав Василев (57-Николай Златев), Атанас Илиев;
Берое – Иван Караджов, Густаво Каскардо, Сана Гомес, Макс Челич, Серкан Юсеин (46-Йоан Бауренски), Калоян Кръстев, Педро Енрике, Георги Динков (71-Спас Георгиев), Симеон Мечев, Вини Трибуле, Божидар Пенчев (53-Тонислав Йорданов);







Хороскоп за всички зодии за 24 октомври
Как гумите влияят върху разхода на гориво?
Разкриха уникални ползи за здравето от брака
Български представления с билети по 10 евро: Народният театър обяви програмата за януари
Русия налага контролирано от държавата „супер приложение“, саботира WhatsApp и Telegram
Украйна се приближи много повече до построяването на изтребители Gripen
Франция купува 61 нови изтребителя Rafale
Джей Ди Ванс: Израел няма да анексира Западния бряг
General Motors подготвя линия от евтини електрически автомобили
Изненада: Tesla се върна на върха в Европа
Край на приказката: Електромобилите ще плащат по 5.8 евро такса на 100 км
Как гумите могат да ви спестят гориво
Нов обрат: Фюри няма да се завръща
Борци от пет държави се пускат на турнира „Лютфи Ахмедов“ в Разград
Рение де Ридер: „Пренебрегнах сигналите на тялото си и това ми изигра лоша шега“
Антъни Ярд поставя под съмнение фокуса на Дейвид Бенавидес преди битката им
Как да рестартираме ума си след работа?
Коя е най-подходящата преса за вашата коса?
Защо умората е най-честият враг на интимността?
Аспекти на логопедичната рехабилитация след инсулт
Коментари
Напиши коментар07:35 | 24 апр 2024 г.
19:20 | 18 фев 2023 г.
Напиши коментар