Черно море победи с 3:0 Септември в първи мач от 24-ия кръг на efbet Лига, игран на стадион "Тича" във Варна.

Головете за "Моряците" вкараха Мазир Сула още в 5-ата минута, Исмаил Иса и Влатко Дробаров (67).

С успеха варненци събраха 39 точки и се намират на 5-то място преди изиграването на останалите срещи от кръга.

Септември е на 11-та позиция с 22 т.

В следващия кръг, който ще се състои през април, Черно море гостува на Хебър в Пазарджик, а столичани имат визита на Локомотив Пловдив.

Варненци започнаха силно срещата и още в 5-ата минута откриха резултата. Исмаил Иса бе изведен отлично в наказателното поле отдясно, финтира бранител и пуна пас назад към Мазир Сула, който на скорост с левия крак технично вкара топката в долния ляв ъгъл за 1:0. Малко преди това Исмаил Иса с глава стреля опасно, но покрай вратата. В 12-ата минута Исмаил Иса изведе много прецизно Мазир Сула, който стигна до топката преди стража на гостите, но стреля в тялото му. Кълбото попадна в отново в Сула, който пусна към Алекс Фернандес, но той стреля покрай вратата.

В 15-ата минута Септември създаде чисто положение, но не успя да го реализира. Димитър Костадинов получи отдясно и веднага попаде към Мартин Петков в наказателното поле, но ударът му мина високо над вратата. В 19-ата минута Мартин Петков стреля опасно по диагонала, но топката докосна напречната греда и излезе в аут.

В 23-ата минута Исмаил Иса засече центриране със задна ножица, но прати топката встрани от вратата. В 39-ата минута Исмаил Иса вкара за 2:0. Той се разписа след страхотна комбинация между Сула и Дакай, като последния изведе нападателя на страхотна позиция и той не сгреши.

В 53-ата минута Септември можеше да намали резултата, но Мартин Ачков вместо да стреля към вратата от страхотна позиция, потърси комбинация със свой съотборник и сгреши. В 67-ата минута завърналистя се в Черно море централен бранител Влатко Дробаров засече с глава центриране от корнер на Мазир Сула и оформи класиката в тази среща – 3:0.

В 88-ата минута стражът на гостите пресече подаване пред пенала, но подаде топката на Стефан Велев, който потърси веднага празната врата, но играч на Септември с глава успя да избие влизащото в мрежата кълбо.

Черно море - Септември 3:0

Голмайстори: 1:0 Мазир Сула 5, 2:0 Исмаил Иса 39, 3:0 Влатко Дробаров 67

Черно море: Иван Дюлгеров, Влатко Дробаров, Виктор Попов, Цветомир Панов, Арлинд Дакай (65-Велислав Василев), Мазир Сула, Стефан Велев, Александър Василев (65-Едгар Пашеко/72-Атанас Илиев), Алекс Фернандес (82-Берк Бейхан), Живко Атанасов, Исмаил Иса (82-Даниел Димов)

Септември: Димитър Шейтанов, Димитър Костадинов (64-Валентин Йосков), Иван Арсов, Константин Чешмеджиев, Красимир Станоев, Мартин Петков, Мартин Ачков (76-Мартин Николов), Мартин Стоянов (76-Михаил Полендаков), Петър Чуич (76-Захари Атанасов), Симеон Александров, Кубрат Йонашчъ (46-Атанас Кабов)

Стадион: "Тича"
Съдия: Никола Попов;
Жълти картони: Велислав Василев (Черно море); Константин Чешмеджиев (Септември)