Нова разгромна победа записа отборът на Черно море в контролите от лятната подготовка, след успеха с 5:0 срещу Спартак Плевен миналия четвъртък . Днес „моряците“ на Илиан Илиев надиграха тима на Етър Велико Търново с 4:0 във втория си спаринг на стадиона в Тетевен. Два гола за успеха срещу новака в efbet Лига реализира Атанас Илиев (8,45) (втория от дузпа), а по един добавиха Даниел Димов (12) и Исмаил Иса (67).

Черно море стартира по-добре двубоя и още в 8-ата минута успя да открие резултата. След грешка в половината на Етър, Васил Панайотов намери Матеус Машадо вдясно, който подаде към Атанас Илиев, а нападателят с левия крак не сгреши за 1:0. В 12-ата минута „моряците“ поведоха с 2:0. След центриране от фаул от левия фланг на Мазир Сула и последвало разбъркване в наказателното поле, капитанът Даниел Димов реализира за 2:0.

В 18-ата минута Атанас Илиев засече центриране с глава отляво, но стреля право в ръцете на вратаря на Етър. В 38-ата минута добра атака по левия фланг завърши с подаване към Атанас Илиев, който от малък ъгъл стреля, но вратаря изби.

В добавеното време на първата част Черно море получи право да изпълни дузпа за игра с ръка в наказателното поле, а Атанас Илиев я превърна в гол с удар под гредата.

На почивката Илиан Илиев направи три промени. Алекс Фернандес, Николай Златев и Едгар Пашеко заеха местата на Даниел Димов, Мазир Сула и Атанас Илиев.

В 46-ата минута вратарят на Черно море Християн Славков изби опасен удар на Ники Янков. В 47-ата минута хубав удар на Александър Василев бе избит от вратаря на Етър.

В 60-ата минута Галин Григоров, Берк Бейхан, Георги Венциславов, Мартин Дичев, Арлинд Дакай, Исмаил Иса, Велислав Василев, Мишаел Алвес, заеха местата на Християн Славков, Живко Атанасов, Влатко Дробаров, Цветомир Панов, Матеус Машадо, Пабло Гарсия, Васил Панайотов, Александър Василев.

В 67-ата минута Исмаил Иса прави резултата 4:0. Велислав Василев получи топката отдясно, пусна към Иса, който с премерен удар вкара четвърти гол за варненци. В 84-ата Дакай стреля от дистанция, но отново стража на Етър се намеси подобаващо.

В 85-ата Николай Костадинов, Кристо Яначков, и Костадин Грахльов влязоха на местата на Алекс Фернандес, Николай ЗлатевЕдгар Пашеко.

Черно море: Християн Славков, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 19. Александър Василев, 2. Цветомир Панов, 27. Даниел Димов, 71. Васил Панайотов, 38. Пабло Гарсия, 8. Мазир Сула, 7. Матеус Машадо, 9. Атанас Илиев.

Резерви: Галин Григоров, 35. Арлинд Дакай, 29. Берк Бейхан, 10. Велислав Василев, 46. Георги Венциславов, 39. Николай Златев, 33. Мишаел Алвес, 32. Мартин Дичев, 11. Алекс Фернандес, 23. Едгар Пашеко, 86. Исмаил Иса, 45. Кристо Яначков, 43. Костадин Грахльов, Николай Костадинов

Етър: Вилем Фендрих, Валери Христов, Моран Асфал, Росен Върбишки, Крум Стоянов, Георги Иванов, Шахредин Бокуда, Денислав Ангелов, Мариян Иванов, Павел Иванов, Даниел Иванов.