Черно море излезе на първо място във временното класиране на efbet Лигата след успех над Етър с 2:1. Победата на варненския тим дойде след пълен обрат, след като Черно море изоставаше с 0:1. "Моряците" имат вече 10 точки в актива си, докато великотърновският тим е без точка от три мача, но днес вкара първия си гол за новия сезон.

Първата сериозна ситуация в срещата бе в 14-ата минута за домакините. След центриране от корнер, топката бе изчистена лошо и стигна до Александър Василев, който стреля от повече от 20 метра, но неточно.

В 17-ата минута Александър Василев центрира от свободен удар отдясно, а Живко Атанасов засече топката с глава, но тя премина на сантиметри над вратата на Етър. В 26-ата минута Мазир Сула бе намерен непокрит в наказателното поле на гостите и стреля от около 15-16 метра, но топката премина над вратата на Етър.

В 32-ата минута Кольо Станев бе намерен зад защитата на домакините и стреля по диагонал отдясно, но ударът бе слаб и вратарят Иван Дюлгеров улови топката. В 36-ата минута Александър Василев стреля от повече от 30 метра, но топката премина над вратата на Етър. В 40-ата минута късметът бе на страната на Черно море. Мартин Тошев намери непокрит в наказателното поле на домакините Шано Буколда, който от няколко метра уцели страничната греда.

Минута по-късно Мартин Тошев опита центриране отдясно, а топката се насочи към вратата на домакините и Иван Дюлгеров много трудно успя да я избие. В 45-ата минута Велислав Василев стреля опасно по диагонал отдясно, но топката премина встрани от вратата на Етър.

В 48-ата минута гостите откриха резултата. Шано Буколда пусна пас към Кольо Станев отдясно по атаката на Етър, а той с удар по земя по диагонал вкара за 1:0 за великотърновския тим. В 60-ата минута Матеус Машадо стреля опасно по диагонал отдясно, но неточно. В 66-ата минута след добро разиграване топката стигна до Мазир Сула, който стреля технично от границата на наказателното поле, но топката премина на сантиметри встрани от вратата на гостите.

В 69-ата минута Черно море изравни. След центриране от корнер Атанас Илиев стреля, но вратарят на гостите Мартин Величков успя да избие, но при последвалото меле най-съобразителен се оказа Живко Атанасов, който от два-три метра вкара за 1:1. В 71-ата минута защитата на Черно море изпусна Кольо Станев, който успя да стреля с глава, но вратарят Иван Дюлгеров улови.

В 73-та минута Мазир Сула засече с глава топката след центриране, но топката премина над вратата. В 76-ата минута Исмаил Иса стреля опасно по диагонал отляво, но топката премина на сантиметри встрани от вратата на Етър. В 83-ата минута Александър Василев проби отляво и пусна пас към Едгар Пашеко, който с удар от движение вкара победния гол за „моряците“.

Черно море - Етър 2:1

Голмайстори: 0:1 Кольо Станев (48-ма мин.), 1:1 Живко Атанасов (69-ата мин.), 2:1 Едгар Пашеко (83-ата мин.);

Черно море - Иван Дюлгеров, Живко Атанасов, Росен Стефанов, Виктор Попов, Александър Василев, Васил Панайотов (86-ата мин. Даниел Димов), Велислав Василев (62-ра мин. Николай Златев), Мазир Сула (77-ма мин. Едгар Пашеко), Пабло Гарсия, Алекс Фернандес (46-ата мин. Атанас Илиев), Матеус Машадо (62-ра мин. Исмаил Иса);

Етър - Мартин Величков, Валери Христов (78-ма мин. Илкер Будинов/80-ата мин. Владислав Найденов)), Кольо Станев, Крум Стоянов, Димо Бакалов (78-ма мин. Николай Янков), Пламен Димов, Шано Буколда (63-ата мин. Георги Александров), Янко Ангелов, Мартин Моран, Мартин Тошев (78-ма мин. Денислав Ангелов), Мариян Иванов;