Черно море и Локомотив Пловдив завършиха 2:2 в в мач от 13-ия кръг на efbet Лига.

Даниел Димов откри резултата в 39-ата минута, но гостите направиха пълен обрат с два гола в добавеното време на първото полувреме на Евандро (45+2, 45+4).

В 75-ата и 80-ата минута двама футболисти на пловдивчани бяха изгонени за втори жълт картон. Това бяха Хорхе Сегура и Евандро и "Моряците" се възползваха от численото си предимство и изравниха в 95-ата минута чрез Живко Атанасов.

В 101-ата Алекс Фернандес вкара за 3:2, но голът беше отменен, за да стане драмата пълна.

В класирането Локо Пловдив остава лидер с 30 точки, варненци имат 29 пункта.  На 3-то място с 25 т. и с мач по-малко е ЦСКА.

В следващия кръг все още непобеденият Черно море гостува на Левски, "черно-белите" приемат Берое.

Още в 51-вата секунда на срещата Мазир Сула отправи удар, но неточен. В 11-ата минута Лясков центрира по земя към Минчев, чиито удар беше блокиран. Топката стигна до Христо Иванов, който технично замахна и стреля, но топката премина встрани от целта. В 22-рата минута Александър Василев стреля много силно от далечна дистанция, а топката премина много близо до страничната греда.

В 24-ата минута Атанас Илиев пусна прецизен пас към Мазир Сула, който стреля, но покрай вратата. В 39-ата минута натискът на Черно море даде резултат. След центриране отдясно, Атанас Илиев опита да засече със задна ножица, но кълбото стигна до Сула, който се опита да стреля, но бе гърдиран и топката попадна в Даниел Димов и той я заби в мрежата за 1:0.

Две минути от продължението обаче Локо Пд изравни. Евандро центрира от пряк свободен удар, никой не засече топката и тя влетя във вратата. Само две минути след това „смърфовете“ стигнаха до втори гол и пълен обрат, след като Евандро вкара за 1:2.

В 64-ата минута Димитър Илиев и Кандем направиха двойно подаване, като последният да отправи удар, но той се оказа прекалено силен. В 75-ата минута Локо Пд остана с човек по-малко след като втори жълт и съответно червен картон получи Хорхе Сегура, за нарушение срещу Мазир Сула.

Малко след това Ервандо получи втори жълт картон и остави своите с 9 души в последните минути на двубоя във Варна. В 85-ата минута Арлин Дакай засече с глава центриране и прати топката в напречната греда. В 95-ата минута Живко Атанасов засече с глава центриране и реализира за 2:2.

В 97-ата минута вратарят на гостите спаси сигурен гол, след като успя да избие топката след удар на Васил Панайотов с глава. В 100-ата минута Динко Хоркаш спаси опасен удар и на Брено Тейшейра.

Минута по-късно Алекс Фернадес със страхотен удар по диагонал вкара нов гол за Черно море, но след консултации в ВАР попадението бе отменено заради засада.

Черно море - Локомотив Пловдив 2:2

Голмайстори: 1:0 Даниел Димов (39) 1:2 Евандро (45+2, 45+4), 2:2 Живко Атанасов (90+5)

Черно море – Иван Дюлгеров, Живко Атанасов, Влатко Дробаров, Виктор Попов, Цветомир Панов (46-ата мин. Алекс Фернандес), Даниел Димов (68-ма мин. Арлинд Дакай), Васил Панайотов, Александър Василев, Едгар Пашеко (59-ата мин. Мишаел Алвес), Мазир Сула (79-ата мин. Брено Тейшейра), Атанас Илиев (59-ата мин. Исмаил Иса);

Локомотив – Динко Хоркаш, Ангел Лясков, Хорхе Сегура, Мартин Паскалев, Оливер Камдем, Христо Иванов (58-ма мин. Димитър Илиев), Лео Сена (78-ма мин. Ефе Али), Евандро, Джовани (57-ма мин. Бабакар Дион), Алфа Конте (78-ма мин. Петър Андреев), Георги Минчев (84-ата мин. Ивайло Иванов);

Варна, стадион „Тича“;
Съдия – Георги Давидов;
Жълти картони – Васил Панайотов, Александър Василев, Алекс Фернандес, Иван Дюлгеров (Черно море); Георги Минчев, Динко Хоркаш, Евандро, Ангел Лясков, Хорхе Сегура, Джовани, Димитър Илиев (Локомотив);
Червени картони – Хорхе Сегура (Локомотив) в 75-ата минута, Евандро (Локомотив) в 81-ва мин.;