Отборът на Литекс постигна една от големите изненади в 1/16-финалите за Купата на България, след като победи лидера в Първа лига Черно море с 1:0. Тимът от Втора лига се възползва от своя шанс, за да изхвърли "моряците" от турнира.

Двубоят в Ловеч не предложи нищо интересно за зрителите, а в 68-та минута двама играчи на "оранжевите" бяха изпуснати от защитата на варненци и Илиан Капитанов подаде на Виктор Василев, който не сбърка от удобна позиция.

До края играчите на Илиан Илиев не намериха начин да се върнат в мача и се превърнаха в първия елитен отбор, отпаднал от Купата. От своя страна Литекс се присъединява към Локомотив Пловдив, Локомотив София, Пирин, Хебър и Арда в четвъртфиналите на турнира.