Черно море допусна загуба от Слован (Либерец) с 0:1 в първата си контрола в Турция. Мачът се игра в Сиде. Срещата пропусна Цветомир Панов, който днес малко преди отпътуването на отбора за Сиде, вдигна температура.

Първата част бе предимно равностойна, като и двата тима имаха по няколко интересни атаки, но без да намерят начин да нанесат решителен удар.

Първата опасност за Иван Дюлгеров дойде в 5-ата минута на срещата, но стражът на “моряците” се справи. В 11-ата минута варненци създадоха страхотна атака по десния фланг. След центриране на Мартин Дичев, Алекс Фернандес свали с глава към Наско Илиев, който получи с гръб към вратата, обърна се и стреля с левия крак, но над вратата.

В 16-ата минута след центриране от корнер, Атанас Илиев пропусна за Росен Стефанов, който с воле стреля покрай гредата.

В 21-вата минута играч на Слован проби отдясно и стреля по диагонала, но Иван Дюлгеров успя да избие и след това улови топката.

В 30-ата минута Мазир Сула получи при къс корнер и центрира към Пашеко, който от добра позиция стреля над вратата.

В 35-ата минита Росен Стефанов получи втори жълт картон и съответни червен, но след разбирателство със съперника, неговото място зае Влатко Дробаров.

На почивката Ники Златев зае мястото на Едгар Пашеко. В 58-ата минута Исмаил Иса и Даниел Димов заеха местата на Атанас Илиев и Пабло Гарсия.

В 59-ата минута „моряците“ създадоха добра възможност за гол, като Първо Влатко Дробаров стреля, но играч на Слован протегна крак и парира. Топката попадна в Исмаил Иса, който обаче я изпрати над гредата.

В 68-ата минута грешка в изнасянето на топката позволи на играч на Слован Либерец да се озове на стрелкова позиция и отправи опасен удар по земя, но покрай гредата.

В 72-рата минута Мартин Милушев, Берк Бейхан и Александър Веселински, смениха Алекс Фернандес, Васил Панайотов и Мазир Сула.

В 78-ата минута Мартин Дичев, Живко Атанасов и Виктор Попов напуснаха игра и бяха заменени от Борис Стойков, Уеслен Жуниор и Мишаел Алвес.

В 81-вата минута Мартин Милушев центрира отдясно, а Уеслен Жуниор стреля с глава, но право в ръцете на вратаря.

В 86-ата минута Филип Хорски засече с крак центриране отляво и реализира за 1:0 за чехите.