Черно море разгроми шампиона Лудогорец с 4:0 и излезе на второ място във временното класиране на efbet Лигата.

Калкан изведе домакините напред малко преди пауза, а в средата на второто полувреме Даниел Димов удвои. Уеслен Жуниор сложи точка на спора в 83-ата минута, а в добавеното време Живко Атанасов оформи крайния резултат.

С категоричния успех „моряците“ имат вече 69 точки в актива си, с 2 повече от ЦСКА, като в следващия кръг двата отбора ще играят един срещу друг в столицата. Лудогорец, който си осигури 13-ата поредна титла предсрочно, остава със 79 точки.

Двата отбора изиграха слабо първо полувреме, в което почти не успяха да създадат сериозно голово положение. Първата ситуация в мача бе за домакините в 7-ата минута, когато Васил Панайотов центрира отдясно и намери непокрит в наказателното поле на гостите Андреяс Калкан, но румънският футболист не успя да уцели добре топката и тя излезе в аут.

В 28-ата минута шампионите можеха да открият резултата. Рик Джонатан проби отляво, навлезе в наказателното поле на Черно море и стреля по диагонал, но вратарят Иван Дюлгеров успя да спаси. После Джонатан пробва далечен удар от около 30 метра, но вратарят на домакините Иван Дюлгеров успя да улови топката.

Преди паузата Черно море откри резултата. Пабло Гарсия центрира отдясно в наказателното поле на Лудогорец, където Андреяс Калкан успя да засече топката с глава и вкара за 1:0.

Веднага след рестарта Рик Джонатан от гостите стреля от границата на наказателното поле, но топката премина далеч от вратата на домакините. В 53-ата минута след центриране в наказателното поле на домакините Сон върна топката към Ивайло Чочев, който от границата на наказателното поле стреля неточно.

В средата на втората част Черно море усвои преднината си. След центриране от корнер Влатко Дробаров успя да отклони топката към Даниел Димов, който се обърна и стреля от 7-8 метра и вкара за 2:0 за домакините.

В 83-ата минута Пабло Гарсия изведе в отлична позиция отляво Уеслен Жуниор, който напредна и с топовен изстрел вкара за 3:0 за Черно море. В 90-ата минута Живко Атанасов се възползва от неубедителна намеса на вратаря на Лудогорец Пламен Пепеляшев и от няколто метра оформи крайното 4:0.

В добавеното време вратарят на гостите предотврати сигурен гол, след като спаси опасен удар на Атанас Илиев от свободен удар.

Черно море – Лудогорец 4:0

1:0 Андреяс Калкан (43-ата мин.)

2:0 Даниел Димов (67-ма мин.)

3:0 Уеслен Жуниор (83-ата мин.)

4:0 Живко Атанасов (90-ата мин);

Черно море: Иван Дюлгеров, Влатко Дробаров, Живко Атанасов, Цветомир Панов, Даниел Мартин, Даниел Димов (86-ата мин. Берк Бейхан), Пабло Гарсия, Андреяс Калкан (82-ра мин. Уеслен Жуниор), Илиан Илиев – младши (86-ата мин. Николай Златев), Васил Панайотов (88-ма мин. Едгар Пашеко), Исмаил Иса (82-ра мин. Атанас Илиев);

Лудогорец: Пламен Пепеляшев, Динис Алмейда, Рик Джонатан (75-ата мин. Рай Насименто), Клод Гонсалвеш (61-ва мин. Якуб Пьотровски), Матиас Тиссера (61-ва мин. Руан Круз), Дени Групер, Сон (61-ва мин. Антон Недялков), Ивайло Чочев, Оливие Вердон, Тодор Неделев (75-ата мин. Квадво Дуа), Спас Делев;