Дербито на Варна в неделя между Черно море и Спартак 1918, което ще се играе на стадион „Тича“ от 19:00 часа предизвиква временна организация на движението, съобщават от пресцентъра на общината.
От 16:30 ч. до около 18:00 ч., до приключване на шествията ще бъде преустановено движението на автомобили по няколко участъка в града. Движението ще е спряно по бул. „Сливница“ в частта от кръстовището с бул. „Мария Луиза“ до кръстовището с бул. „Княз Борис I”. Освен това ще е забранено преминаването на автомобили по бул. „Княз Борис I” в частта от кръстовището с бул. „Сливница“ до кръстовището с ул. „Никола Вапцаров“, посока курортните комплекси;
За движение в този часови диапазон ще бъде ограничено движението и по ул. „Опълченска“ в частта от кръстовището с бул. „Сливница“ до кръстовището с ул. „Братя Миладинови“, ул. „Братя Миладинови“ в частта от кръстовището с ул. „Петко Каравелов“ до кръстовището с бул. „Княз Борис I“.
Ограничения ще има и по ул. „Иларион Макариополски“ в частта от кръстовището с ул. „Александър Малинов“ до кръстовището с бул. „Сливница“, по ул. „Македония“ – в частта от кръстовището с ул. „Петко Каравелов“ до кръстовището с ул. „Любен Каравелов“.
През този период няма да бъде разрешено и напречното пресичане на затворените участъци.
От 16:30 ч. до около 19:00 ч., както и след края на футболната среща – от 21:00 ч. до окончателното изтегляне на феновете на двата отбора, ще бъде спряно движението в двете посоки по бул. „Осми Приморски полк“ в отсечката от бул. „Цар Освободител“ до ул. „Никола Йонков Вапцаров“.
Допълнително, от 17:00 ч. до 19:00 ч. ще бъде затворено за движение платното на бул. „Осми Приморски полк“ от бул. „Васил Левски“ до ул. „Царевец“ в посока центъра на града. От 16:00 ч. до около 21:30 ч., до приключване на футболната среща, ще бъде затворена за движение ул. „Никола Йонков Вапцаров“ в участъка между бул. „Княз Борис I“ и бул. „Осми Приморски полк“.
Ограниченията няма да се прилагат за превозните средства на градския транспорт, обслужващи линиите от спирка „Явор“ в посока центъра и от спирка „Севастопол“ в посока курортните комплекси.
При отпадане на необходимостта от ограниченията движението ще бъде възстановявано поетапно по преценка на ръководителя на охраната на мероприятието от Областната дирекция на МВР във Варна.
Община Варна призовава водачите на моторни превозни средства да планират предварително своите маршрути, да използват обходни трасета и да спазват указанията на служителите на ОД на МВР, които ще регулират движението.
Срещата е от втория кръг на efbet Лигата. Двата отбора стартираха първенството с равенства. Черно море записа 1:1 при гостуването си на Ботев Враца, а Спартак 1918 Варна завърши 2:2 в откриващия мач на шампионата срещу ЦСКА 1948.








Хулио Веласкес за Любо Пенев: Пример за силен дух и жажда за живот
Първият български хуманоиден робот Робърт тръгва на обиколка из училищата
Земята е под влияние на продължителна магнитна буря
Кметът на район "Изгрев" подаде сигнал за насилие над деца в ясла
Според зодията: Какво ви очаква в сезона на Лъва?
Теменужка Петкова: Премиерът Радев да се извини за бюджета
Арестуваха популярна инфлуенсърка в Турция заради скандал с порнография
Поредният шедьовър на Maserati заминава за Тайван
Този Corvette е на 500 000 км и е с оригиналния си мотор
Lexus променя представите за релакс в автомобила
Защо не трябва да зареждате телефона си от USB портове в колата
Всички бойци в норма преди UFC Fight Night 282
Опетая съди IBF за отнетата титла
Анкалаев срещу Гусков оглавява UFC Fight Night 282 в Абу Даби
Христиан Господинов след световната титла във Варна: Психологическата нагласа е най-важна (ВИДЕО)
Младите донорски яйцеклетки не компенсират напълно стареенето на матката
Ухапвания от насекоми през лятото при децата
Екипи на РЗИ ще активират мобилното приложение „еЗдраве“ в цялата страна
Мицетом – хронична инфекция, която постепенно разрушава тъканите
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар