Треньорът на Черно море Илиан Илиев не скри разочарованието си след поражението с 1:3 от ЦСКА. Според него „моряците“ са допуснали твърде лесни голове и сами са помогнали на „червените“ да стигнат до победата.

„Не съм ядосан, а разочарован. Цяла седмица говорехме, че в ЦСКА ще има неспокойствие и не трябва да ги улесняваме с лесни голове. Допуснахме три много лесни гола. ЦСКА има добри играчи и дадеш ли им малка ситуация, бележат“, коментира Илиев след двубоя.

Наставникът на варненци смята, че основният проблем на отбора му не е бил толкова в спортно-технически план, колкото в психологическата настройка на футболистите.

„Проблемът не е толкова спортно-технически, колкото в главата на футболистите. Правим грешка и стана 3:1“, заяви той.

Илиев подчерта, че Черно море е бил подготвен за начина, по който ЦСКА играе, но въпреки това е допуснал грешки именно в зоните, върху които отборът е работил предварително.

„Знаем, че играят в ромб, има доста присъствие в централната двойка, но е лошо, че вторият гол падна след пас през центъра. Тези неща са следствие на това, което се случва в главата“, обясни треньорът.

По думите му в Черно море са били наясно, че може да попаднат в труден период, макар да не са очаквали ситуацията да стане толкова тежка.

„Знаехме, че можем да попаднем в такава ситуация, не чак толкова тежка, но трябва да я преодолеем. Гледаме към другия мач“, каза Илиев.

Той посочи и основната разлика между двата отбора – ЦСКА е успял да се възползва от грешките на съперника, докато Черно море не е наказал неточностите на „червените“.

„ЦСКА имаше несигурност, допускаше грешки. Те наказаха нашите, а ние техните – не. Знаем, че могат да играят един на един. Ако влизаме с настройка, че ще загубим, ще се случи. Знаем, че играчите могат повече, но трябва да го покажат. Голямото разочарование ще си остане“, заяви наставникът.

Илиев е категоричен, че промяната трябва да започне от поведението и психическата настройка на футболистите.

„Трябва да коригираме поведението на терена, да пренастроим главите. Тогава можем да очакваме добри резултати“, завърши треньорът на Черно море.

Снимка: БГНЕС