Лудогорец излъга с 3:2 Черно море във Варна и записа първа победа за сезона. До този момент "орлите" имаха две загуби в квалификациите на Шампионската лига и едно поражение от Литекс в "А" група.

Попаденията за гостите вкараха Марселиньо (6-ата минута), Вандерсон (63) и отново Марселиньо (89), точни за домакините бяха Стенио (76) и Курьор (96).

Срещата на стадион "Тича" предложи здрав футбол, множество положения и пред двете врати, красиви попадения и в крайна сметка победа за Лудогорец.

Така "орлите" записаха първи три точки в първенството, докато Черно море остава с една точка, която успя да спечели в първия кръг след равенство с Пирин в Благоевград.

Шампионите успяха да открият резултата още при първата си по-сериозна атака. В 6-та минута Марселиньо бе изведен зад защитата на Черно море сам срещу вратаря Георги Китанов и с удар по земя отбеляза за 0:1.

В 15-та минута Върджил Мисиджан можеше да вкара нов гол за гостите, но след удара му от близко разстояние топката рикошира в играч на Черно море и излезе в корнер.

В 36-та минута домакините можеха да изравнят резултата, но след удара от около 20-тина метра на Михаил Венков топката мина встрани от вратата на Лудогорец.

Гостите успяха да удвоят преднината си в 64-та минута. След страхотна контраатака Сисиньо напредна по десния фланг и центрира по земя, а връхлитащият Вандерсон от 2-3 метра вкара за 2:0.

В 75-та минута домакините при първия си точен удар във вратата намалиха резултата. След центриране отдясно на Симеон Райков Стенио засече топката със странична ножица и вкара за 1:2.

В 89-та минута при поредната си опасна контраатака Марселиньо натисна защитника Стефан Станчев, който си отбеляза автогол, трети за Лудогорец.

Във втората минута на даденото от съдията 5-минутно продължение на втората част вратарят на гостите Владислав Стоянов спаси сигурен гол, след като изби топката след опасен удар на Матиа Курьор с глава.

В последната минута на продължението Матиа Курьор се възползва от неразбирателство между защитата и вратаря на гостите и вкара втори гол за Черно море.

Черно море - Лудогорец 2:3 /0:1/

0:1 Марселиньо /6-та мин./

0:2 Вандерсон /64-та мин./

1:2 Стенио /75-та мин./

1:3 Стефан Станчев /Марселиньо/

2:3 Матиа Курьор /90+5 мин./;

Черно море - Георги Китанов, Стефан Станчев, Траян Траянов, Жиньо /46-та мин. Тодор Паланков/, Михаил Венков, Даниел Георгиев, Стенио, Мехди Бурабия, Андреас Васев /70-та мин. Симеон Райков/, Матиас Курьор, Живко Петков /64-та мин. Вилиан Бижев/

Лудогорец - Владислав Стоянов, Йордан Минев, Сисиньо, Георги Терзиев, Козмин Моци, Лукас Саша, Светослав Дяков, Марселиньо, Александър Василев /46-та мин. Вандерсон/, Върджил Мисиджан /82-ра мин. Джоди Лукоки/, Кишада /62-ра мин. Абел Анисе/