Лудогорец постигна успех с 2:0 над израелския гранд Макаби Хайфа в контролна среща.

Проверката е част от подготвителния лагер на "орлите" и подготовката им за атаката на групите за Шампионската лига.

Израелците имаха страхотен шанс да стигнат до попадение още в 4-ата минута, но Борян спаси дузпа, която бе изпълнена от Вермут заради съприкосновение между Керчев и играч на Макаби в наказателното поле.

В 9-ата минута все пак българският шампион стигна до попадение. Мисиджан центрира прекрасно в наказателното поле, а над всички се извиси Густаво Кампаняро, който с глава забоде топката в израелската врата.

В 32-ата минута "орлите" стигнаха и до втори гол. Кешеру центрира към Препелица, който с хубав удар покачи преднината на своя тим на 2:0.

След почивката обаче темпото на игра драстично спадна.

В 50-ата минута удар на Кешеру бе избит от противниковия вратар.

Минута след това пък Сисиньо проби в наказателното поле и след това опита да стреля, но топката излезе в аут.

За Макаби Обраняк пропусна нелош шанс, но неговият удар мина над вратата.