Капитанът на Лудогорец Светослав Дяков ще бъде на линия за 1/16-финалните сблъсъци от Лига Европа срещу датския шампион Копенхаген.
Първият мач е на 16 февруари, четвъртък, на Националния стадион "Васил Левски".
Той ще започне в 20:00 часа и ще бъде предаван пряко по БНТ1.
Реваншът е седмица по-късно (23 февруари) от 22:05 в датската столица.
Дяков получи контузия на последната контрола на разградчани, която бе загубена с 0:1 от полския Термалика Нечеча.
Полузащитникът бе изритан в бедрото и напусна принудително в началото на второто полувреме.
Той получи двудневна почивка, а направените му пълни изследвания показаха, че състоянието му не е толкова притеснително.
Със сигурност капитанът ще пропусне днешния спаринг с чешкия Злин. Той ще се готви по индивидуален план в следващите дни и се очаква да бъде на 100% срещу датчаните.
Добрата новина за треньора Георги Дерменджиев е, че няма други контузени футболисти. Всичките останали играчи тренират на пълни обороти с изключение на защитника Витиня, който дълго бреме лекуваше травма в коляното.
Лудогорец вече е продал 5 хиляди билета за предстоящия домакински мач от директните елиминации в Лига Европа срещу Копенхаген. Интересът към пропуските нараства и се очаква на стадиона да има около 15 хиляди зрители.
Всеки фен може да намери билети за срещата в мрежата на Ивентим (както и онлайн) и бензиностанциите на ОМВ. Междувременно стана ясно, че българският шампион ще бъде подкрепян от около 700 човека в гостуването в Дания. 150 от тях ще пътуват от България.








Рецепта за чеснов сос - перфектен за месо и картофи
Защо 45% от новите автомобили се продават без резервна гума
Онколози разкриха коя храна избягват заради риска от рак
4 зодии привличат късмет и изобилие на 24 юли 2026 г.
6 зодии стават нова, по-добра своя версия до края на лятото
Принц Джордж вече е тийнейджър
5 плода срещу задържане на излишни течности
Оливия Родриго с ново гадже
Шофьор се опита да влезе в нарисуван тунел
Електрическият Cayenne поддържа темпото на най-големия самолет на света
Всички коли на Tesla получават Starlink
Русия започна да внася бензин... от Индия
Предаването Boec.bg по Bulgaria ON AIR от 1 август – с ново лице и още повече истории от света на бойните спортове
Бен Аскрен: Не знаех дали тялото ми ще издържи шест минути
Нови тежки обвинения срещу братята Тейт: Разсекретени документи разкриват твърдения за изнасилвания и насилие
Канело обяви датата на пенсионирането си
Растителна храна, риба и достатъчно метионин е диетата на дълголетието
Нарушена комуникация в червата може да стои зад хроничния запек
Психология за родители: Първата година – основи на доверието и сигурността
490 000 българи с диабет срещат трудности в лечението
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар