Дунав Русе продължава с чудесното си представяне срещу шампиона Лудогорец, след като спечели гостуването си в Разград с 1:0. Изненадващата победа за гостите донесе Самир Аясс с гол в 45-ата минута.

По този начин "драконите" за втори пореден път спънаха хегемона у нас, след като преди по-малко от месец направи 2:2 отново като гост. Също така Дунав прекъсна страхотната серия на Лудогорец от 24 поредни мача без загуба в Първа лига. За последно пък "орлите" паднаха у дома в мач от първенство на 22 май, когато Берое се наложи с 2:0. За този период разградчани записаха 11 победи и 2 равенства.

С успеха Дунав събра 41 точки и се изкачи на 5-то място в класирането, докато възпитаниците на Георги Дерменджиев остават убедителен лидер с 13 т. аванс пред Левски.

Лудогорец логично започна мача по-активно и в 15-ата минута Сисиньо пропусна много добра възможност, а само след още 5 минути с гола се размина и Вандерсон. В 27-ата минута Сисиньо центрира от фланга, а ударът на Кешерю се отби в гредата до вратаря Станислав Антонов.

В последната минута на първата част гостите стигнаха до гол чрез Самир Аясс. Христофор Хубчев центрира от ляво, а нисичкият Аясс се промъкна между Пластун и Моци и от няколко метра непокрит с глава прониза Ренан.

Началото на второто полувреме не даде така очаквания домакински натиск, като русенци също търсеха своите възможности за контри и се бранеха много организирано. В 58-ата минута Вандерсон пропусна нова добра възможност, след като Кешерю му свали топката с глава. Бразилецът обаче стреля доста неумело.

В 70-ата минута варненският съдия Драгомир Драганов пожали Кампаняро, който влезе остро с бутоните в глезена на играч на Дунав, но за това си брутално действие получи само жълт картон.

Въпреки трудното създаване на положения, домакините продължиха да контролират събитията, натискът не спираше, но 15 минути преди края корнерите пред вратата на Антонов бяха 11. В 77-ата минута Хубчев се намеси решително и брокира удара на Лукоки, който навлизаше в наказателното поле на скорост след пас на Марселиньо.

До края на мача мелетата и центриранията пред Антонов не стихнаха, но защитата на Дунав показа отлична координация и синхрон, за да не позволи опасни удари.

Лудогорец - Дунав 0:1

Голмайстори: 0:1 Самир Аясс 45

Лудогорец: Ренан дос Сантос, Сисиньо, Игор Пластун, Козмин Моци, Натанаел Пимента (28- Йордан Минев), Лукас Саша (71- Джоди Лукоки), Густаво Кампаняро, Вандерсон, Върджил Мисиджан (63- Жоао Пауло), Марселиньо, Клаудио Кешерю

Дунав: Станислав Антонов, Христофор Хубчев, Искандар Джалилов, Петър Патев, Тейнур Марем, Михаил Милчев, Юлиан Ненов (54- Диян Димов), Бранимир Костадинов, Самир Аясс (66- Мирослав Будинов), Ндуйе Муйеци, Бирсент Карагарен (87- Марио Петков)

Съдия: Драгомир Драганов (Варна)
Жълти картони: Станислав Антонов, Бирсент Карагарен (Дунав Русе), Марселиньо, Густаво Кампаняро, Сисиньо (Лудогорец)
Стадион: "Лудогорец Арена", 4000 зрители

<iframe width="560" height="315" src="https://www.vbox7.com/emb/external.php?vid=fe715bf1f2" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>