Лудогорец загуби последния си мач от сезона в Първа професионална лига, отстъпвайки с 1:2 от Локомотив Пловдив.

Пловдивските „железничари” записаха първия си успех над шампиона на България, след като през сезона имаха три загуби и не отбелязаха нито един гол в мрежата на „орлите”.

Успехът дойде след голове на Мартин Камбуров в 32-ата от дузпа и Умарбаев в 69-ата.

Цвятков оформи крайното 1:2 в 86-ата. Победата обаче не повлиява на крайното класиране и Локомотив остава на 5-о място, след като Дунав постигна успех у дома над ЦСКА.

Локомотив направи добро първо полувреме, като на почивката „железничарите” можеха да водят с класически резултат, но се задоволиха само с гол аванс.

Чистите положения бяха на страната на гостите, а футболистите на Лудогорец записаха за  статистиката само няколко неточни удара през първите 45 минути.

В 11-ата Веселин Марчев направи страхотен пропуск. Нападателят бе изведен сам в предни позиции, възползва се добре от излизането на Наумов и прехвърли стража, но не уцели рамката на вратата и изкара в аут.

В 32-ата Дино Мартинович получи в пеналта, Наумов влезе на шпагат да избие топката и футболистът на „черно-белите” падна на земята. Главният рефер отсъди дузпа, която бе изпълнена точно от капитана Мартин Камбуров.

Пет по-късно ветеранът на „железничарите” опита техничен прехвърлящ удар и малко не му достигна да запише нов гол в сметката си.

„Орлите” започнаха по-активно след почивката , но пак изпитваха сериозни трудности с добре подредената отбрана на гостите.

Парвиз Умарбаев влезе в 57-ата минута на мястото на Велковски и раздвижи играта на Локомотив. В 65-ата Умарбаев отправи опасен удар към вратата на Лудогорец, но Наумов успя с плонж да избие. Четири по-късно Крумов извади от аутлинията назад в пеналта, където таджика с глава нанесе точен удар за 2:0.

В последните минути домакините вдигнаха оборотите и стигнаха до гол. В 85-ата Шоколаров от малък ъгъл отправи мощен шут, но уцели гредата. В следващата атака обаче Цвятков върна едно от попаденията.

В добавеното време „орлите” можеха да стигнат до хикс, но Пиргов се намеси отлично след удар на Цвятков и срещата завърши при резултат 2:1 в полза на Локомотив.

ЛУДОГОРЕЦ - ЛОКО ПД 1:2
0:1 Камбуров 32
0:2 Мартинович 69
1:2 Цвятков 87

Стартови състави:

Лудогорец (4-2-3-1): 29. Даниел Наумов, 19. Александър Василев, 73. Кристиян Димитров, 99. Кристиян Григоров, 32. Игор Пластун, 34. Олег Димитров, 38. Кристиян Китов, 14. Славчо Шоколаров, 80. Денислав Александров, 98. Светослав Ковачев, 17. Цветелин Чунчуков

Локомотив (4-2-3-1): 1. Илко Пиргов, 71. Пламен Крумов, 5. Павел Виданов, 3. Александър Тунчев, 15. Димитър Везалов, 17. Ванчо Траянов, 4. Стефан Йевтовски, 19. Димитър Велковски, 77. Дино Мартинович, 10. Веселин Марчев, 11. Мартин Камбуров

<iframe width="560" height="315" src="https://www.vbox7.com/emb/external.php?vid=3c86ecbcd1" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>