Лудогорец направи грешна стъпка, след като завърши наравно 1:1 като домакин на Пирин в среща от 7-ия кръг на Първа професионална лига на България. С тази точка футболистите на Димитър Димитров-Херо се изкачиха на второ място във временното класиране с актив от 14 точки.

Лудогорец държеше инициативата още от началото на първото полувреме, но трудно стигаше до голови положения. Марселиньо в 22-ата минута отправи слаб удар в аут.

В 27-ата минута Върджил Мисиджан направи хубав пробив, но стреля слабо в ръцете на Благой Макенджиев. Само пет минути по-късно Стилян Николов от Пирин отправи хубав удар с глава, а Ренан изби в корнер.

Кешеру и Вандерсон опитаха неуспешно да изненадат защитата на Пирин, а във втората минута от допълнителното време за нарушение на Благов срещу Марселиньо съдията Драгомир Драганов посочи бялата точка. Козмин Моци застана зад топката, но Благой Макенджиев майсторски отрази удара му.

Само две минути след подновяването на играта се стигна до интересна ситуация пред вратата на Пирин. Натанаел отправи коварен удар, който принуди Макенджиев отново да покаже класа, а след това топката се отклони в напречната греда. Последваха пропуски на Марселиньо и Кешеру.

В 57-ата минута гол на Марселиньо бе отменен заради нарушение на Кешеру в атака. Все пак в 61-ата минута солидната защита на Пирин капитулира пред Абел Анисе. Футболистът от Мадагаскар се възползва от отбитата топка след удар на Моци. В 63-ата минута Мисиджан пусна хубав пас към Марселиньо, който стреля над напречната греда.

Аймен Суда бе близо до изравнително попадение в 79-ата минута, когато с удар от въздуха прати топката в лявата греда на Ренан.
Жоао Пауло с акробатично изпълнение в 83-ата минута опита да реши всичко, но Макенджиев отново се справи.

В 87-ата минута Пирин нанесе своя удар. Анти Рениа с пробив отляво направи за смях защитата на Лудогорец и подаде към Станислав Костов, който на празна врата изравни резултата.

Във втората минута от добавените пет, Козмин Моци от няколко метра стреля слабо право в Макенджиев.

Лудогорец - Пирин 1:1

Голмайстори: 1:0 Абел Анисе 61, 1:1 Станислав Костов 87

Лудогорец: Ренан, Козмин Моци, Георги Терзиев, Абел Анисе, Вандерсон, Яцек Горалски (88-Жуниор Кишада), Върджил Мисиджан, Натанаел, Сисиньо, Клаудио Кешеру (67-Жоао Пауло), Марселиньо (80-Густаво Кампаняро)

Пирин: Благой Макенджиев, Юлиан Попев, Стилиян Николов, Антон Костадинов, Тодор Траянов, Димитър Благов (90+3 Тодор Паланков), Анти Рениа, Костадин Ничев, Радослав Кирилов (62-Александър Башлиев), Аймен Суда, Станислав Костов (90-Петър Христов)

Стадион: "Лудогорец Арена", Разград
Съдия: Драгомир Драганов
Жълти картони: Козмин Моци (Лудогорец); Димитър Благов, Костадин Ничев, Аймен Суда (Пирин)

<iframe width="560" height="315" src="https://www.vbox7.com/emb/external.php?vid=1a6d6a4fb6" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>