Лудогорец не успя да пробие бетона на МОЛ Види и се задоволи само с равенство 0:0 в първи мач от втория квалификационен кръг на Шампионската лига. Българският първенец не спря да атакува цял мач, но направи много пропуски и в крайна сметка ще трябва да се поправи на реванша в Унгария след седмица.

Герой за унгарците се оказа вратарят Ковачик, който бе безпогрешен и спаси всичко. Види не направи абсолютно нищо в атака и имаше едва един точен удар, който не затрудни стража на разградчани Ренан. Така Лудогорец има нужда от победа или най-малко голово равенство във втория мач, за да продължи напред.

Лудогорец излезе с най-доброто от състава си до момента, като Клаудиу Кешеру отново пребори конкурента си на върха на атаката Якуб Швиерчок. За румънеца действаше триото Вандерсон - Марселиньо - Мисиджан. В средата много активен до капитана Дяков бе Лукас Саша, а защитата начело с Моци нямаше кой знае каква работа.

Както се очакваше, Лудогорец имаше инициативата през по-голямата част от мача, докато Види зажърка здрав бетон и само дебнеше на контри. Още от самото начало разградчани се втурнаха в атака и създадоха напрежение пред противниковата врата. След четвърт час игра вече започнаха сериозните опасности за унгарците.

В 15-ата минута Лукас Саша отправи първия точен удар, след като стреля от дъгата, но вратарят Ковачик успя да спаси. Малко след това Вандерсон нахлу в наказателното поле на унгарците, проби през защитата и елегантно прехвърли вратаря Ковачич, но топката бе избита пред голлинията от защитника на гостите Фиола.

В 24-ата минута Лудогорец порпусна още един добър шанс. Марселиньо изведе Кешеру зад унгарската врата, но румънският голаджия от малък ъгъл фалцира твърде много топката и тя излезе в аут. В 34-ата минута Марселиньо се озова на добра позиция и стреля опасно, но след рикошет в противник вратарят Ковачик успя да избие топката.

В последните минути на полувремето играта се изнерви, като унгарците натрупаха три жълти картона, но все пак бетобът им идържа до почивката.

Второто полувреме започна с първия точен удар за Види в мача. Стопира засече топката с глава, но право в ръцете на Ренан. След колебливото начало Лудогорец натисна здраво съперника. В 55-ата минута Види отново оцеля. Този път Вандерсон изстреля мощен удар от десетина метра, но топката профуча на метър покрай вратата.

След час игра Аутуори замени Кешеру с Швиерчок, за да освежи атаката. Полякът не промени кой знае колко атаките на своя отбор, а единственият му опит с далеч диагонален удар да порази вратата не затрудни Ковачик. В последните десет минути Лудогорец се хвърли за финален натиск. Ковачик обаче просто бе заключил вратата и спаси всичко в своята врата.

Лудогорец - МОЛ Види 0:0

Лудогорец: Ренан, Сисиньо, Моци, Форстър, Натанаел, Дяков, Саша (Кампаняро 61), Вандерсон, Марселиньо, Мисиджан (Лукоки 84), Кешеру (Швиерчок 60)

МОЛ Види: Ковачик, Винисиус, Фиола, Николов (Лазович 71), Хущи, Ковач (Паткай 68), Него, Стопира, Юхаш, Варга, М. Шчепович (Ст. Шчепович)

<iframe width="560" height="315" src="https://www.vbox7.com/emb/external.php?vid=0138cb84bb" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>