Полският нападател Якуб Швиерчок бе амнистиран от новия треньор на Лудогорец Тони Здравков. Както е известно, таранът определено не се нравеше на предишния наставник на „орлите" Пауло Аутуори.
Швиерчок бе изваждан над 10 пъти от групата за мачовете, като през септември и октомври има точно 3 двубоя, или по-конкретно 91 минути.
Причината за проблемите на поляка е негова бурна реакция след успеха с 1:0 над Зрински Мостар от квалификациите на Лига Европа. Тогава той загрява цялото второ полувреме, но така и не влезе в игра.
Това не му се е понравило и е потърсил обяснение от Аутуори. Бразилският специалист обаче не търпи подобни неща и заради това го бе извадил от тима и прибягваше до услугите му само в решен мач, а в Цюрих го пусна като резерва на мястото на дебютиралия като титуляр Жуниор Брандао.
В този мач основният голмайстор на Лудогорец Клаудиу Кешеру бе извън групата, тъй като бе получил вирусно заболяване непосредствено преди двубоя. Швиерчок дойде през зимата в Разград. Той изигра решителна роля за шампионската победа над ЦСКА, когато вкара 2 гола за успеха с 3:2.
През пролетта реализира 7 попадения за едва 509 минути. Полякът започна силно и настоящия сезон, като вкара 4 гола в двете срещи с Крусейдърс от квалификациите на Шампионската лига. След това обаче дойде спречкването с Пауло Аутуори, заради което той изпадна в немилост.







Ще успеят ли пазарни решения да решат проблема с "Лукойл"?
Сигнал от Бургас: След издържани изпити и платена такса МОН отказва магистратура
Деми Мур - секси след 60-те и на корицата на списание Glamour
Руски стратегически бомбардировачи прелетяха над Японско море
Как да освежите дома си през есента?
Лекари за ваксината срещу варицела: Намалява риска от херпес зостер
Ексклузивно: Mercedes-Benz G-класа кабриолет
Nissan Qashqai на старо: Какво трябва да знаете
Какво се крие зад новата предница на Renault
Защо аудиосистемите в почти всички коли са толкова зле?
„Черния лъв“ се кани на Джошуа: Единственият въпрос е колко бързо ще го спра
Резултати от претеглянето на UFC 321
Дейна Уайт отрече слуховете за битка между Илия Топурия и Пади Пимблет
Трима българи влизат в битка за място на финал на Европейското по бокс в Будва
Болест на котешкото одраскване
XII национален конгрес по интервенционална кардиология – научни достижения, иновации и обмен на опит с терапевтична работа на живо
ИСУЛ обявява безплатни прегледи за рак на простатата през ноември
Пирогов провежда още един курс по първа долекарска помощ при инциденти с възрастни
Коментари
Напиши коментар12:55 | 24 окт 2018 г.
Напиши коментар