Лудогорец врътна 1:1 при гостуването си на АЕК Ларнака в среща от Група "А" от Лига Европа, в дебютния мач на Антони Здравков начело на тима.

По този начин "орлите" вече имат само теоритични шансове да излязат от груповата фаза на турнира, след като отборът изостава на пет точки от втория Леверкузен три кръга преди края на мачовете в групите.

Лукоки откри за гостите в 7-ата минута, а домакините стигнаха до ремито след гол от дузпа на Ларена в 25-ата минута.

Така родните тимове продължават да се мъчат в Кипър, в европейските турнири.

Срещата започна фантастично за гостите и още в 3-ата минута те вкараха попадение в противниковата врата, което обаче бе отменено заради засада. На повторенията се видя, че такава наистина имаше.

Четири минути след това все пак „орлите” стигнаха до гол, след като Натанаел изведе прекрасно Лукоки на прекрасна позиция и крилото от успя да реализира покрай вратаря в ъгъла.

В 12-ата минута Моци можеше да удвои аванса на „орлите”, но ударът му с глава срещна гредата.

Три минути след това и Кешеру направи голям пропуск, след като се полакоми и не подаде към Вандерсон, който бе на чиста позиция, като стреля в аут.

В 24-ата минута домакините получиха дузпа за нарушение на Ренан срещу Тричковски, а Ларена застана зад топката и успя да изравни.

Постепенно играта се поизравни през следващите няколко минути и домакините поизравниха играта.

Малко преди почивката хубав удар на Лукоки мина над напречната греда, а в самия край на полувремето Ренан направи фантастично спасяване след удар на Тете.

Второто полувреме започна с добър шанс за Кешеру, но ударът на румънеца не бе прецизен и не намери вратата.

В 53-ата минута АЕК бе близо до пълния обрат. Хевел обаче стреля леко неточно и топката след удара му от дистанция премина на сантиметри покрай гредата.

През следващите минути темпото на игра леко поспадна, а в 65-ата минута Ренан на два пъти трябваше да спася вратата си с глава, след като бе извън наказателното поле.

В 83-ата минута Тете отправи много опасен удар от воле, който като по чудо не влезе във вратата. Минути след това Гонсалес спаси сигурен гол, след като с шпагат изчисти удара на Швиерчок от близка дистанция.

АЕК Ларнака – Лудогорец 1:1