Бившият треньор на Лудогорец (Разград) Пауло Аутуори се очаква да бъде назначен за наставник на колумбийския футболен гранд Атлетико Насионал през следващата седмица, съобщават местните и бразилските медии.

Това ще стане след финалната среща-реванш от турнира за националната купа срещу Онсе Калдас, която е на 2 ноември.

Клубът от Меделин, който в момента е воден от местния специалист Ернан Ерера, има големи шансове да стигне до трофея за четвърти път в историята си след равенство 2:2 в първия мач като гост.

След финала президентът на "зелените" Хуан Давид Перес ще пътува до Бразилия, за да финализира договора с Аутуори, с когото има принципно разбирателство още от началото на месеца.

62-годишният Аутуори води Лудогорец до 20 октомври, след което прекрати контракта си с разградчани по взаимно съгласие.

Специалистът, който е печелил два пъти Копа "Либертадорес" с Крузейро през 1997 година и със Сао Пауло през 2005 година и веднъж световното клубно първенство, ще има за задача да стабилизира изявите на 16-кратните шампиони в първенството "Клаусура".

Атлетико Насионал заема седмото място във временното класиране два кръга преди края на редовния сезон и има добри шансове да се класира за четвъртфиналите за титлата.