Лудогорец приключи участието си в Лига Европа с равенство 1:1 срещу Цюрих в двубой от последния кръг на Група А на надпреварата, игран на стадион "Лудогорец Арена".

Футболистите на треньора Антони Здравков изиграха добър мач и създадоха повече опасности пред вратата на гостите, но не успяха да зарадват премръзналите 1500 привърженика, които бяха дошли да гледат срещата на живо в Разград. Швейцарците поведоха в резултата с гол на Стивън Оди в 21-ата минута, а Якуб Шверчок възстанови равенството в края на полувремето.

През втората част темпото чувствително спадна, което до минимум интересните ситуации пред двете врати. Все пак разградчани на няколко пъти бяха близо до обрат в мача, но това така и не се случи.

Така Лудогорец не успя да запише нито една победа в групата си и приключи турнира на последното място със скромните 4 точки. Байер Левекузен продължава напред в надпреварата от първото място с 13 пункта, отборът на Цюрих е втори с 10, а АЕК Ларнака трети с 5.

Двата отбора започнаха равностойно срещата, като "зелените" първи стигнаха до интересно положение в 7-ата минута. Рафаел Форстър опита късмета си с далечен изстрел от пряк свободен удар. Бразилецът донякъде застраши вратата на Цюрих, но все пак всичко приключи с корнер.

В 21-ата минута гостите откриха резултата. След центриране на Бенямин Кололи от пряк свободен удар, Стивън Оди се оказа на правилното място в правилното време и с глава засече от вратарското поле - 0:1.

Шест минути по-късно Лудогорец можеше да възстанови равенството, но Шверчок направи поредния си пропуск с екипа на разградчани. Полякът получи топката, леко вляво в полето на Цюрих. Изстрелът му обаче срещна тялото на притичалия да го блокира страж на гостите.

В 31-ата минута Натанаел демонстрира завидни умения при изпълнение на преки свободни удари. Отправената от него топка срещна гредата на вратаря Ванинс.

В добавеното време на първата част разградчани изравниха. Яцек Горалски открадна топката в центъра и я продължи за Натанаел. Последва центриране в полето на Цюрих, където бранителят на швейцарците Криезиу отигра ситуацията по толкова безобразен начин, че се превърна в асистент на дебнещия за грешка Шверчок, който хладнокръвно прати топката във вратата.

През вторите 45 минути темпото на игра значително спадна, а опасностите липсваха. Все пак в 60-ата минута Лудогорец имаше възможност да стигне до обрат. Вандерсон обаче сбърка в сюблимния момент, когато беше изведен сам срещу Ванинс. Нападателят предпочете да финтира и в крайна сметка дори не отправи удър към швейцарската мрежа.

Десет минути по-късно Светослав Дяков се озова на добра позиция и шутира миг преди Палсон да направи шпагат. Топката се отби коварно в крака на исландеца и полетя към обратния ъгъл на Ванинс. Кълбото обаче мина над напречната греда.

Лудогорец - Цюрих 1:1

Голмайстори: Стивън Оди (21'), Якуб Шверчок (45+1')

Лудогорец: Броун, Сисиньо, Терзиев, Недялков, Форстър, Натанаел, Дяков (Саша 81'), Горалски, Вандерсон (Бакалов 88'), Марселиньо, Шверчок (Кешерю 72')
Треньор: Антони Здравков

Цюрих: Ванинс, Палсон, Винтер, Гюноче, Домжони, Оди (Неф 89'), Бангура, Крециу, Диксън (Красники 46'), Кололи (Родригес 75'), Хелифи
Треньор: Людовик Манин