Лудогорец удари с 4:2 унгарския елитен Хонвед и записа първа победа по време на зимната си подготовка в Турция. Преди дни "орлите" паднаха с 1:3 от Ботошани.

Унгарците дръпнаха в резултата след гол на Тишлер още в 8-ата минута, но Лудогорец направи пълен обрат до почивката след попадения на Моци (11 - от дузпа), Натанаел (16) и новото попълнение Адриан Попа (33). След почивката се разписа и Якуб Шверчок (81), за Хонвед пък вкара Чип (56).

Срещата започна с минута мълчание в памет на легендата на Левски и българския футбол Иван Вуцов, който почина днес на 79-годишна възраст. През второто полувреме за Хонвед игра бившия защитник на ЦСКА Тончи Кукоч, който записа асистенция.

В 8-ата минута Тишлер бе изведен сам срещу Браун и с плътен удар откри резултата. Лудогорец изравни в 11-ата минута. Сисиньо бе фаулиран в наказателното поле и съдията отсъди дузпа. Козмин Моци реализира ос шут в долния десен ъгъл.

В 16-ата минута Натанаел се разписа, след като опитът му за центриране мина през куп от играчи и спря в мрежата. Новото попълнение Адриан Попа се разписа в 33-ата минута за 3:1. Той получи извеждащ пас в наказателното поле и с диагонален удар се разписа.

На почивката Тони Здравков пусна нови 11-е футболисти на терена. Дебют направи Пламен Илиев. В 56-ата минута Тончи Кукоч центрира към Доминик Чип, който от няколко метра не остави шансове на Илиев.

В 81-ата минута лудогорец реши всичко в този мач, след като Вандерсон намери Лукас Саша на дясното крило, а той центриране към Якуб Шверчок, който с глава намери мрежата.

ЛУДОГОРЕЦ - ХОНВЕД 4:2

0:1 Тишлер (8)
1:1 Козмин Моци (11 д.)
2:1 Натанаел (16)
3:1 Адриан Попа (33)