Шампионът на България Лудогорец разби с 12:1 третодивизионния Надежда (Доброславци) в първата си контрола от подготовката за новия сезон.

Първото попадение падна още в 3-ата минута, когато Джоди Лукоки откри резултата. След още шест минути игра Людмил Атанасов си отбеляза автогол, а до края на първите 45 минути Якуб Свиерчок направи резултата класически.

След почивката тимът от Югозападната Трета лига напълно капитулира. Димо Бакалов се разписа на четири пъти, а хеттрик отбеляза Вандерсон. По един гол реализираха новото попълнение Дан Битон и Серкан Юсеин. Почетното попадение за Надежда Доброславци бе дело на Божилов от дузпа.

Утре, тимът заминава на подготовка в Австрия. Делегацията на разградчани ще лети с редовен полет на Луфтханза до Мюнхен в 13:10 часа. Очаква се футболистите да бъдат на Терминал 2 на летището в София около 11:30 часа.

Футболистите на Стойчо Стоев ще изиграят четири контроли - срещу словенския Триглав, шампиона на Азербайджан Карабах, шампиона на Украйна Шахтьор (Донецк) и румънския Ботошани.