Лудогорец спечели Суперкупата на България, след като победи Локомотив Пловдив с 2:0 на финала, който се игра на стадион "Васил Левски".

Футоблистите на треньора Стойчо Стоев поведоха в резултата с ранен гол, който бе дело на Мавис Чибота (4'). До края на първото полувреме "смърфовете" пропуснаха няколко добри възможности да изравнят.

През втората част разградчани пропуснаха да удвоят преднината си, след като Марселиньо нацели гредата, а пловдивчани отново пропиляха хубави шансове за гол. В добавеното време на срещата Джоди Лукоки (90+3') оформи крайния резултат.

Taка Суперкупата отива Разград за четвърти път (2012, 2014, 2018 и 2019). Лудогорец се изравни по този показател с отбора на ЦСКА (1989, 2006, 2008 и 2011), който също има толкова отличия. Локомотив Пловдив продължава да има една Суперкупа, която бе спечелена през шампионската 2004 година.

Двубоят започна по перфектен начин за разградчани и те поведоха в резултата в 4-ата минута. Джоди Лукоки проби отдясно, след което се получи разбъркване в наказателното поле. Удар на Клаудиу Кешерю бе блокиран. Топката стигна до непокрития Мавис Чибота на границата на наказателното поле. Той шутира, топката леко рикошира и не остави шансове на Мартин Луков.

В следващите минути "зелените" владееха повече топката. В 10-ата минута Марселиньо центрира отдясно, Кешерю се измъкна зад гърба на отбраната на пловдивчани и стреля с глава, но Луков спаси.

Постепенно пловдивчани показаха зъби и започнаха да поглеждат към вратата на Пламен илиев. В 20-ата минута Момчил Цветанов преодоля двама футболисти отдясно и опита удар от малък ъгъл, който мина над напречната врата.

В 33-ата минута  Георги Илиев шутира от пряк-свободен удар, но топката срещна стената. Кълбото стигна до краката на Парвиз Умарбаев, който също пробва късмета си, но без успех.

Броени секунди след това ситуацията се пренесе в наказателното поле на Локо. Лукоки центрира отдясно в наказателното поле. Милош Петрович на пловдивчани опита да изчисти, но топката попадна на волето на Марселиньо, чийто удар мина над вратата.

В 40-ата минута Чибота отправи великолепен изстрел, но Луков изби с една ръка и спаси сигурно второ попадение за Лудогорец. Така първото полувреме приключи без повече голове.

В началото на втората част пловдивчани бяха много близо до изравнително попадение. Бирсент Карагарен изпълни тъч и изведе по много добър начин Анте Аралица зад защитата на "орлите". Нападателят навлезе в наказателното поле и опита удар ниско по тревата, но Пламен Илиев показа класа и се намеси решаващо.

Постепенно двата отбора вдигнаха темпото и започнаха да създават немалко опасности. В 64-ата минута Марселиньо нацели гредата, а малко след това Битон стреля от удобна позиция, но прати кълбото над вратата.

В добавеното време на двубоя Джоди Лукоки оформи крайния резултат. Чибота получи топката в наказателното поле и намери Лукоки, който с техничен удар не остави шансове на Луков.

Лудогорец - Локомотив Пловдив 2:0

Голмайстори: Мавис Чибота (4'), Джоди Лукоки (90+3')

Лудогорец: Илиев, Икоко, Григоре, Недялков (Моци 46'), Сисиньо, Дяков, Горалски, Лукоки, Марселиньо (Бакалов 83'), Чибота, Кешерю (Битон 61')
Треньор: Стойчо Стоев

Локо Пд: Луков, Езе, Петрович, Томашевич, Умарбаев (Елитон 74'), Витанов, Цветанов, Карагерен, Д. Илиев, Г. Илиев (Бахтич 75'), Аралица (Ожболт 68')
Треньор: Бруно Акрапович