Лудогорец приключи с участието си в Шампионска лига. Това стана, след като разградчани загубиха от Ференцварош с 2:3 в реванша от първия квалификационен кръг на "Лудогорец Арена" и с общ резултат 3:5 напуснаха надпреварата.

Унгарците поведоха с два гола рано, рано в мача, благодарение на Игор Каратин (17') и Михал Шкварка (21'). Малко след това Георги Терзиев (24') върна надеждите на разградчани, но пропусната дузпа на Якуб Шверчок в 29-ата минута сякаш пречупи домакините.

През втората част гостите нанесоха своя трети удар, който бе дело на Токмак Нгуен (48'). "Зелените" отново върнаха едно попадение, след като Марсел Хайстер си отбеляза автогол.

Taка Ференцварош ще се изправи срещу малтийския Валета, който отстрани Дюделанж. Разградчани пък ще продължат в "шампионския поток" на Лига Европа от втория квалификационен кръг на надпреварата. Утешителната възможност пред "орлите" в тази фаза ще e Валур.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.vbox7.com/emb/external.php?vid=bae145748a" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Още в първите минути защитата на домакините не успя да се справи с центриране от пряк свободен удар. Топката стигна до Игор Харатин и за късмет на разградчани стреля с глава над вратата.

Ференцварош поведе в резултата в 17-ата минута чрез Игор Каратин, който се възползва от центриране от корнер. Футболистът насочи топката с глава в далечния ъгъл, оставяйки вратаря Ренан безпомощен.

В 20-ата минуа Марселиньо бе много близо до изравнителното попадение. Бразилецът отправи изстрел от пряк свободен удар на метър от границата на наказателното поле мина, но топката срещнта лявата греда.

Гостите удвоиха преднината си в 21-ата минута, след като Олексндър Зубков напредна опасни и осигури добро подаване на Михал Шкварка, който от малък ъгъл матира ренан - 0:2.

Разградчани върнаха едно попадение в 24-ата минута. Марселиньо отправи опасно центриране от ъглов удар, където дебнеше Георги Терзиев. Защитникът се пребори за топката и с глава я насочи към вратата.

Драмата продължи да е налице, след като "зелените" получиха правото да изпълнят дузпа в 29-ата минута. Герго Ловренчич повали на земята Якуб Шверчок и съдията Донатас Румшас посочи бялата точка. Потърпевшият нападател се нагърби с отговорността и изпълни наказателния удар в стил Паненка, но вратарят Денес Дибус внимаваше и спаси.

В следващите минути футболистите на Лудогорец се опитваха да пробият защитата на гостите, но късметът не бе на страната на разградчани при последния решаващ пас. Така първото полувреме завърши без повече голове.

Втората част започна ужасяващо за "зелените", след като унгарците нанесоха своя трети удар. Ференцварош организирах отлична контраатака, Токмак Нгуен навлезе отляво към наказателното поле и при удара му топката рикошира в Яцек Горалски и прехвърли Ренан.

В 55-ата минута Антон Недялков проби отляво и намери Клаудиу Кешерю в наказателното поле. Румънецът пое топката, обърна се и нанесе удар, който Дибуз успя да отрази.

В 69-ата минута "зелените" отново върнаха едно попадение. Мавис Чибота опита отляво, Яцек Горалски се размина с топката в наказателното поле, а Марсел Хайстер прати топката в собствената си врата.

В 77-ата минута Дан Битон получи топката отляво на наказателното поле и отправи техничен изстрел, но вратарят на гостите Денеш се намеси се намеси с атрактивно спасяване.

В 82-ата минута разградчани останаха с човек по-малко на терена. Козмин Моци извърши груб фаул срещу Олександър Зубков и справедливо бе пратен предварително под душовете след директен червен картон.

Лудогорец - Ференцварош 2:3

Голмайстори: Игор Каратин (17'), Михал Шкварка (21'), Георги Терзиев (24'), Токмак Нгуен (48'), Марсел Хайстер (69' А.Г.)

Лудогорец: Ренан, Икоко (Сисиньо 64'), Терзиев, Моци, Недялков, Дяков, Горалски, Жоржиньо, Марселиньо (Битон 64'), Чибота, Шверчок (Кешерю 46')
Треньор: Стойчо Стоев

Ференцварош: Дибуз, Игнатенко (Шигер 57'), Ловренчич, Зубков, Кхаратин, Блажич, Хейстер, Двали, Пришкин (Ланцафаме 73'), Шкварка, Нгуен (Саболч 61')
Треньор: Сергей Ребров