Лудогорец е с единия крак в плейофите на Лига Европа, след като разградчани победиха Дъ ню Сейнтс с убедителното 5:0 в първа среща между двата тима в третия квалификационен кръг на турнира.

Пред около 4000 фена на "Лудогорец Арена", футболистите на треньора Стойчо Стоев изпълниха предварителния си план, след като поведоха в резултата рано, рано в двубоя, благодарение на Райън Харингтън (10'), който си отбеляза автогол. Мавис Чибота (28') удвои, а Джоди Лукоки (43') направи резултата класически.

През втората част разградчани продължиха да стоят добре на терена и добрата им игра бе възнаградена с ново попадение, което бе дело на Клаудиу Кешерю (65'), а Козмин Моци (76') оформи крайния резултат.

Така Лудогорец вече поглежда към плейофите, където най-вероятно ще се изправи в битка за груповата фаза срещу словенския Марибор, който вчера загуби с 1:3 от норвежкия Розенборг в първи мач от третия квалификационен кръг на Шампионска лига.

Двубоят започна добре за домакините, които получиха добра възможност да поведат в резултата още във втората минута. След бърза контраатака Джоди Лукоки бе изведен сам срещу вратаря Пол Харисън, но прибърза с удара и стреля слабо в ръцете на стража.

В 10-ата минута падна първото попадение. Мавис Чибота получи на фланга и майсторски преодоля Саймън Спендър, след което стреля, но топката срещна страничната греда. Впоследствие обаче тя рикошира в Райън Харингтън и влезе във вратата.

Седем минути по-късно Дан Битон стреля силно от пряк свободен удар, а вратарят Харисън се намеси неубедително. Клаудиу Кешерю дебнеше наблизо, но не сполучи при добавката.

В 21-ата минута гостите показаха, че не трябват да бъдат подценявани. Даниъл Редмънд отправи хитър изстрел по земя от пряк свободен удар. Топка мина под стената на разградчани, но Пламен Илиев внимаваше и улови.

В 28-ата минута домакините удвоиха преднината си. Мавис Чибота получи чудесен извеждащ пас от Кешерю, след което напредна опасно и финтира вратаря Харисън, и прати топката във вратата му.

В края на първото полувреме резултатът стана класически. Джоди Лукоки се разписа след ужасяваща грешка на двойката Харисън - Харингтън. Вратарят подаде лошо към своя съотборник. От това се възползва Лукоки и не прояви милост.

През втората част футболистите на Лудогорец продължиха да играят добре и контролираха случващото се на терена, раздавайки си разнообразни пасове в търсене на ново попадение.

В 50-ата минута Джордан Икоко изведе хитро Лукоки зад гърба на защитата на гостите. Нападателят опита да намери Кешерю в около точката на дузпата, но в последния миг защитник на гостите протегна крак и изчисти в корнер.

Две минути по-късно гостите можеха да върнат едно попадение. Джейми Мюлън се измъкна от защитата, но Антон Недялков се намеси решително и блокира изстрела в последния миг.

В 65-ата минута домакините отбелязаха ново попадение, чийто автор бе Клаудиу Кешерю. Чибота нахлу отляво и стреля. Ударът му беше блокиран, но той отново се докопа до топката и подаде на връхлитащия румънец.

В 75-ата минута "зелените" получиха правото да изпълнят дузпа. Крис Мариът игра с ръка в наказателното поле след центриране на Лукоки и съдията Мариус Аврам посочи бялата точка. Публиката на стадиона започна да скандира името на Козмин Моци и Кешерю джентълменски достави топката на защитника. Пол Харисън успя да отрази удара, но топката отново попадна при бранителя, който при добавката бе точен за 5:0.

В следващите минути двата отбора доиграваха срещата, като разградчани така и не позволиха на гостите да отбележат поне почетно попадение.

Лудогорец - Дъ ню сейнтс 5:0

Голмайстори: Райън Харингтън (10' а.г.), Мавис Чибота (28'), Джоди Лукоки (43'), Клаудиу Кешерю (65'), Козмин Моци (76')

Лудогорец: Илиев, Недялков, Моци, Форстър, Икоко, Анисе (Баджи 60'), Горласки, Битон (Швиерчок 77'), Лукоки, Чибота (Вандерсон 69'), Кешерю
Треньор: Стойчо Стоев

Дъ ню сейнтс: Харисън, Спендър (Люис 68'), Харингтън, Мариот, Дейвис (Хъдсън 46'), Роутлидж, Ейб (Дрейвър 61'), Бробъл, Редмънд, Мулан, Едуардс
Треньор: Скот Руско