Лудогорец продължва своя безпогрешен ход, след като победи преследвача си Левски с 2:0, в двубой от 12-ия кръг на efbet Лига, игран на стадион "Лудогорец Арена".

Футболистите на треньора Петър Хубчев владееха инициативата през първото полувреме, но допуснаха попадение, което бе дело на Мавис Чибота (16'), който се разписа при първата по-сериозна опасност за разградчани.

През втората част домакините стояха добре подредени и удържаха напористите опити на "сините" да стигнат до изравнително попадение. В крайна сметка Клаудиу Кешерю (80') успя да отбележи и да сложи точка на спора.

Така Лудогорец се откъсна на върха в класирането с актив от 30 точки. Левски остава с 26 пункта, колкото има и Локомотив Пловдив.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.vbox7.com/emb/external.php?vid=604675d18c" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Гостите от София създадоха първата интересна ситуация в срещата още във втората минута. Паулиньо проби отляво и подаде към точката на дузпата, където Фелипе Нашименто шутира мигновенно. Ударът му обаче бе прекалено слаб и Пламен Илиев спаси с лекота.

Четири минути по-късно Антон Недялков се опита да изненада Милан Миятович с диагонален удар от далечно разстояние. Топката обаче мина над напречната греда.

В 13-ата минута Пламен Илиев блесна с изключително спасяване. Живко Миланов шутира от пряк свободен удар. Кълбото летеше точно към сглобката на вратата, но стражът на разградчани се разтегна максимално и спаси.

Три минути по-късно домакините поведоха в резултата. Клаудиу Кешерю свали топката към Мавис Чибота, който бе непокрит в наказателното поле. Футболистът шутира от воле и матира Миятович.

В 31-ата минута Клаудиу Кешерю отправи много опасен изстрел от пряк свободен удар. За късмет на Милан Миятович, топката мина на сантиметри над напречната греда.

До края на полувремето Гостите се опитваха да намерят път към вратата на Илиев, докато "злените" чакаха възможности за мълниеносна контра. Така първите 45 минути приключиха без повече голове.

През втората част "сините" продължиха да бъдат по-активни на терена, но така и не успяваха да създадат чисто положение за гол, заради добре подредената защита на разградчани.

В 67-ата минута миналият отляво Найджъл Робърта проби в наказателното поле и отправи техничен диагонален изстрел. Топката обаче мина на сантиметри от лявата греда на Пламен Илиев.

В 73-ата минута Опасна контра, минала през Вандерсон и Марселиньо завърши с добро подаване на последния към Кешерю, който се намираше в стрелкова позиция. Румънецът шутира, но Миятович бе затворил ъгъла и успя да парира удара.

В 80-ата минута домакините удвоиха преднината си. Центриране отдясно стигна до Клаудиу Кешерю, който с голяма доза късмет успя да се завърти и от трудна позиция да нанесе удар, който успя да преодолее Миятович - 2:0.

Лудогорец - Левски 2:0

Голмайстори: Мавис Чибота (16'), Клаудиу Кешерю (80')

Лудогорец: Пламен Илиев, Жордан Икоко, Душан Григоре, Георги Терзиев, Антон Недялков, Яцек Горалски (Абел Анисе 68'), Стефан Баджи, Жоржиньо (Вандерсон 61'), Марселиньо, Мавис Чибота, Клаудиу Кешерю (Дан Битон 83')
Треньор: Станислав Генчев

Левски: Милан Миятович, Живко Миланов, Нуно Рейш, Холмар Ейолфсон, Иван Горанов, Мартин Райнов (Мартин Петков 83'), Кали Тиам, Станислав Иванов (Дени Алар 65'), Филипе Нашименто (Франко Мазурек 68'), Паулиньо, Найджъл Робърта
Треньор: Петър Хубчев