Собственикът на Лудогорец Кирил Домусчиев заяви, че в България трябва да се въведе ВАР. По думите му, даже сме закъснели с това заради един прозаичен проблем - поставянето на системата на стадионите ще струва скъпо.
"На предишния Изпълком тази точка е обсъждана. Бяха поканени хора от съдийската комисия да ни кажат къде сме ние. Това е трябвало да бъде направено отдавана. Притесненията са, че националният отбор на България трябва да играе на стадион с инсталиран ВАР. Това не е да дойде едно микробусче. Хората от УЕФА бяха притеснени да не играем домакинския си мач в Унгария. Колкото по-бързо го вкараме, толкова по-добре. Това ще даде не само справедливост. Догодина няма да можем да играем в групите на Лига Европа без ВАР. Трябва съдиите да имат постоянна практика с ВАР в родното първенство. За съжаление, сме закъснели. Сега трябва с г-н Фурнаджиев и колегите да видим откъде ще дойде финансирането. Трябва да се предвидят средства за въвеждането на ВАР, защото много клубове няма да могат да си го позволят".
"Тепърва екипът към съдийската комисия трябва да събира оферти и предложения, след което да вземем решение кое е най-изгодното. Ще има много работа по самите стадиони. Ще има и проблеми със стадиони, на които имаме проблеми да инсталираме телевизионни камери, камо ли пък камери за ВАР. Много ми е важно да видя кой е кандидат за президент на БФС и ако получа покана и считам, че мога да съм полезен, бих приел да бъда член на Изпълкома. За мен е важно дали ще мога да работя с него. Ако искаме да сме част от УЕФА, трябва да вървим по правилата. Няма искам и не искам. Българските клубове и българското съдийство трябва да се развиват. Г-н Крушарски е прав. Трябва новият президент да е човек с характер и да налага мнение, да знае как се управлява бизнес, да бъде авторитет. Това са основни изисквания, мои лични, към човека, когото бих подкрепил".







МЗХ започва проверки за опазване на земеделските земи и горските територии
4 зодии отварят портала на изобилието до 10 септември 2026 г.
Удар срещу "Кръв и чест" в Пловдив: Трима неонацисти са привлечени като обвиняеми
Румъния намали акциза върху дизеловото гориво
6203 пенсии са запорирани заради дългове
ЕС готви най-мащабен пакет от санкции срещу Русия през есента
Сътрудничеството между Русия и Северна Корея ще продължи "във всички сфери"
Индустрията не вярва в край на ДВГ през 2040 година
Tesla подготвя Roadster с ракетни двигатели на SpaceX
Първото серийно Ferrari Luce беше продадено за 40 млн долара
13-те най-интересни класики от супертърга в Пебъл Бийч
Дейна Уайт: На Гари му липсваше инстинктът на убиец срещу Махачев
Карлос Пратес: Ще победя Махачев и ще взема титлата на UFC
UFC 333 с две битки за титли и още куп големи имена в Абу Даби
Макензи Дърн затвърди шампионския си статут, но иска още от себе си
Най-голямата библиотека от вирусни белтъци разкрива как вирусите обезвреждат имунната защита
Приложението на телеметрията в медицината
Отити при децата през лятото – рискови групи, профилактика и клинични особености
УМБАЛ „Лозенец“ представя преживелищни подходи в психотерапията
Коментари
Напиши коментар16:22 | 13 дек 2019 г.
15:53 | 13 дек 2019 г.
15:29 | 13 дек 2019 г.
14:25 | 13 дек 2019 г.
Напиши коментар