Славия завърши наравно 1:1 у дома с шампиона Лудогорец Разград в последен двубой от 20-ия кръг в Първа лига.

В 17-ата минута Димо Бакалов изведе Мавис Чибота, чийто удар беше спасен от Антонис Стериакис.

Гостите, които играха в изцяло експериментален състав, поведоха в резултата пет минути след това. Светослав Дяков изведе Жоржиньо, който центрира за Мавис Чибота и той с глава с прехвърлящ удар даде аванс за "зелените".

В 28-ата минута Галин Иванов стреля неточно от наказателното поле.

Десет минути преди почивката Якуб Шверчок излезе сам срещу Стериакис след двойно подаване с Чибота, но ударът му не намери очертанията на вратата.

В началните минути на втората част Шверчок и Димо Бакалов пропуснаха нови голови положения пред вратата на Славия.

В 60-ата минута Галин Иванов шутира към вратата на гостите, но Ренан спаси удара му.

Осем минути по-късно Шверчок не успя да се възползва от груба грешка пред наказателното поле на домакините и стреля неточно.

Пет минути преди края на редовното време Галин Иванов отправи директен удар, но Ренан отново спаси вратата си от попадение.

"Белите" отказаха да се предадат и в четвъртата минута на добавеното време Емил Стоев центрира отляво и Димитър Велковски с глава изравни резултата за крайното 1:1.

След този мач Славия е на пето място в класирането, докато Лудогорец има пет точки аванс на върха пред Левски, намиращ се на втора позиция до момента.

Славия - Лудогорец Разград 1:1

Голмайстори: 0:1 Мавис Чибота 22, 1:1 Димитър Велковски 90+4

Славия: Антонис Стериакис, Емил Виячки, Андреа Христов, Милен Гамаков, Димитър Велковски, Венцислав Бенгюзов, Янис Карабельов (82-Мартин Атанасов), Галин Иванов, Филип Кръстев, Радослав Кирилов (72-Емил Стоев), Калоян Кръстев (57-Цветелин Чунчуков)

Лудогорец: Ренан дос Сантос, Козмин Моци, Георги Терзиев, Джордан Икоко, Талеб Тауата (47-Антон Недялков), Светослав Дяков, Димо Бакалов (72-Абел Анисе), Дан Битон, Мавис Чибота (28-Стнанислав Манолев), Жоржиньо, Якуб Шверчок