От началото на годината "Лудогорец" вече има нов наставник в лицето на Павел Върба, а доскорошният треньор на тима Станислав Генчев остава в щаба му. Генчев е сред перспективните млади треньори у нас, като именно той е в основата на класирането на разградчани в елиминационната фаза на "Лига Европа".
"Изпълнихме целта си в Европа. Първите ни два мача бяха изключително добри - две много големи победи срещу ЦСКА (Москва) и срещу "Ференцварош". Стартът ни даде увереност, че можем да продължим в следващата фаза", каза Станислав Генчев в специално интервю за Bulgaria ON AIR.
Той потвърди, че най-неприятният момент от груповата фаза е поражението от "Еспаньол" с 0:6. Генчев смята, че загуба на секунди концентрация е една от причините, заради която "Лудогорец" не успя да победи "Ференцварош".
"Не искам да се сещам за мача с "Еспаньол" в Испания - тогава каквото можеше да се обърка, се обърка. На полувремето говорих на футболистите, че трябва да излезем пределно мобилизирани. За съжаление, не успяхме да предотвратим вкарването на още голове, но това е част от играта - трябва да се учим от тези неща", коментира треньорът.
И отбеляза, че привличането му в клуба е било с цел да се развива.
"Не съм очаквал толкова бързо да ми се даде шанс като старши треньор. Дори не бях в България, когато поех отбора. Бях в Аржентина, за да наблюдавам един футболист за нашия отбор. Първоначалната цел беше да влезем в групите на "Лига Европа". Бях много изненадан и не очаквах, нямах време да се притеснявам, бях изцяло концентриран", разкри Генчев.
Той се описа като доста самокритичен, но си постави добра оценка за представянето на тима.
"Доста съм амбициозен, учил съм се от доста треньори - Мъри Стоилов, Ивайло Петев, Херо, бях помощник на Краси Балъков. Късметлия съм да работя с тези имена и съм взел от всеки по нещо. С около 7 футболисти от "Лудогорец" сме играли заедно, точно те ми помагат най-много", каза още младият специалист.
Според него у нас има много добри треньори, но те не се налагат в чужбина заради клубния ни футбол.
"Мъри Стоилов, Стойчо Младенов - и двамата имат сериозни успехи. Нашата школа ще започне да дава футболисти за първия отбор. Трябва търпение и работа, нищо не идва даром. Станахме известни в Европа с раситкия скандал и с оставките в БФС, никой нямаше нужда от такова нещо. Надявам се да се намери правилния път и правилните хора", заключи Станислав Генчев.
По думите му сме изтеглили добър жребий и имаме шанс за класиране на Евро 2020.
Вижте цялото интервю на Ваня Симонска със Станислав Генчев във видеото:








Джулай морнинг - поверия, забрани и обичаи за празника на 1 юли
Юли започва с валежи от дъжд и температури до 37 градуса
Хороскоп за 1 юли 2026 г.: Промени и нови проекти за Стрелците, силни емоции за Раците
Учени откриха изненадваща връзка между космическите лъчи и слънчевите бури
Как да носим правилно бялата риза
21 ключови факта за новото BMW X5
Швед направи 16-цилиндров двигател от четири мотора Volvo
Как се раждат безшумните гуми
Защо изчезнаха красивите емблеми от предния капак
Иван Николчев е европейски шампион при кадетите!
Жулиен Риков преди SENSHI 32: Елате да подкрепите българските бойци! (ВИДЕО)
Дионтей Уайлдър или Джон Джоунс за финална битка на Усик?!?
Шариф Бен Мабрук преди SENSHI 32 Grand Prix: Само Господ може да ме спре
Мозъкът има древен „филтър“, който решава кое заслужава вниманието ни
Защо шумът на дъжда ни успокоява?
ВМА въведе уникална за България апаратура за по-прецизна и по-безопасна диагностика
Инхибитори на комплемента – приложение при хемолиза и редки заболявания на имунната система
Коментари
Напиши коментар14:28 | 3 яну 2020 г.
14:27 | 3 яну 2020 г.
14:14 | 3 яну 2020 г.
14:03 | 3 яну 2020 г.
12:26 | 3 яну 2020 г.
11:37 | 3 яну 2020 г.
Напиши коментар