Лудогорец удари с 2:0 Етър във Велико Търново и записа важна шампионатна победа, с която се извини на феновете си за отпадането от Мидтиланд в Шампионската лига.

Головете в мача забиха Клаудиу Кешерю в 79-ата минута и Чибота (90). Домакините претендираха за нарушение при самата атака на разградчани при попадението на Кешерю, но такова не бе отсъдено, а в края Чибота ги довърши.

Така Лудогорец си взе трите точки, с които се изкачи на първото място в класирането. Етър от своя страна остава на дъното без спечелена точка, а головата им разлика е 0:10.

Първата ситуация в срещата дойде в 8-ата минута. Тогава Ихинио Марин получи топката в непосредствена близост до стража на домакините Анатоли Господинов, но ударът му с глава бе право в него.

Логично повечето интресни събития в двубоя бяха пред вратата на Етър, но чиси голови положения нямаше. Веднъж защитата се справи и бе блокиран удар на Ихинио Марин. След това пък Алекс Сантана пробва задна ножица, но много неуспешно.

Втората част започна с интересно положение пред вратата на Ренан, дошло след пробив на Преслав Боруков. Никой от футболистите на „болярите“ обаче не успя да засече.

Интересно е да се отбележи, че треньорът на „орлите“ Павел Върба заложи и на двамата си централни нападатели през втората част – Клаудиу Кешерю и Ихинио Марин. В 65-ата минута румънецът пробва от фаул да отбележи, но не уцели вратата.

Пет минути след това пък испанецът с глава би над целта. Секунди след това Анатоли Господинов блесна след удар с глава на Драгош Григоре. В 78-ата минута Каули излезе на добра позиция, като не бе акуратен в завършващия изстрел. 60 секунди след това Лудогорец поведе в резултата, а точен бе Кешерю.

Сантана отне от Йосков, Недялков веднага намери Кешерю, който би. Мариян Иванов изби, но право на крака на румънеца, който матира Анатоли Господинов – 1:0 за шампионите.

Дебют за разградчани записа последното ново попълнение – юношата на Фейенорд Елвис Ману. Именно нидерландецът асистира на Мавис Чибота в 90-ата минута, който оформи крайното 2:0.

Етър - Лудогорец 0:2

0:1 Клаудиу Кешерю (79)
0:2 Чибота (90)

Етър: 13. Господинов, 84. Илиев, 26. Иванов, 6. Крачунов, 24. Купенов, 11. Огнянов, 71. Пехливанов, 22. Колев, 20. Пехливанов, 16. Добрев, 99. Боруков

Лудогорец: 33. Ренан, 4. Сисиньо, 21. Григоре, 30. Моци, 6. Тауата, 7. Сантана, 12. Анисе, 17. Жоржиньо, 37. Текпетей, 95. Каули, 9. Ихиньо