Лудогорец победи Локомотив Пловдив с 3:1 в двубой от петия кръг на еfbet лига, игран на стадион "Хювефарма Арена".

След скучно първо полувреме, Локомотивци стояха по-добре на терена и заслужено поведоха в резултата, благодарение на Бирсент Карагарен (52'). Малко след това обаче Доминик Янков (62') възстанови равенството. Обратът за разградчани донесе Сантана (79') след красив изстрел извън пеналтерията, а секунди след това Елвис Ману (81') оформи крайния резултат.

Така Лудогорец измести ЦСКА от върха на класирането. Разградчани вече са на първото място с актив от 12 точки, с 1 повече от "армейците". Локомотив пък се намира на 5-о място с 9 пункта, колкото имат и отборите на Арда и Царско село.

Двубоят започна добре за пловдивчани, които не показаха страх на територията на шампионите и първи стигнаха до интересно положение. Това се случи в 5-ата минута, когато Лукас Салинас отправи изстрел. Топката обаче мина покрай дясната греда.

В 15-ата минута отново Салинас се възползва от грешка на Стефан Баджи. Футболистът напредна опасно и се опита да прехвърли вратаря Ренан дос Сантос, но топката мина малко над напречната греда.

В 32-ата минута отскочила топка стигна до краката на Антон Недялков. Защитникът пробва късмета си с мощен изстрел от далечно разстояние. Топката обаче профуча покрай лявата греда.

В 35-ата минута многоходова акция на гостите завърши с удар на Кристиан Илич от опасна близост. Ренан обаче запази спокойствие и успя да се намеси решаващо, избивайки топката с левия си крак. След спасяването си, стражът видимо изпитваше болка при последвалите си намеси. Така първото полувреме приключи без повече голове.

В началото на втората част Владилав Стоянов замени контузилия се Ренан. Малко след това обаче гостите поведоха в резултата. Центриране на Салинас доведе до разбъркване в полето на домакините. Лошо изчистената топка попадна в краката на Бирсент Карагарен, който с плътен нисък удар от границата на наказателното поле матира Стоянов.

Това не стресна разградчани и в 62-рата минута те изравниха. Непокрит в наказателното поле, Доминк Янков получи топката и я прати неспасяемо в горния десен ъгъл на вратаря Мартин Луков.

В 70-ата минута локомотивци предприеха опасна контра. Карагарен напредна опасно и отправи диагонален изстрел по диагонала, който бе отразен от Стоянов с върха на пръстите му.

В 79-ата минута разградчани стигнаха до обрат. Сантана напредна отдясно и отправи красив фалцов удар от границата на наказателното поле, който не остави шансове на Луков.

Две минути по-късно Елвис Ману направи резултата 3:1, след като беше изведен по перфектен начин сам срещу Луков и нямаше проблеми да го преодолее. Гостите претендираха за засада, но такава не бе отсъдена.

Лудогорец - Локомотив Пловдив 3:1

Голмайстори: Бирсент Карагарен (52'), Доминик Янков (62'), Сантана (79'), Елвис Ману (81')

Лудогорец: Ренан (Стоянов 46'), Недялков, Григоре, Моци, Сисиньо, Сантана, Баджи (Анисе 64'), Чибота (Ману 56'), Жоржиньо (Марин 47'), Янков (Икоко 85'), Кешерю
Треньор: Павел Върба

Локомотив Пловдив: Луков, Алмейда, Масоеро, Петрович, Илич (Умарбаев 83'), Витанов, Цветанов, Карагарен (Михалевич 82'), Салинас, Илиев, Аралица (Минчев 65')
Треньор: Бруно Акрапович